Finansų ministerijos skaičiavimais, dėl PVM lengvatos biudžeto netektis sieks 23,3 mln. eurų.
Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisa siūloma 9 proc. lengvatinį tarifą gyventojams padengti laikinai.
Kompensuoti PVM šildymui nuo šių metų sausio iki šildymo sezono pabaigos Vyriausybė pasiūlė siekdama iš dalies sumažinti žmonių finansinę naštą dėl išaugusių sąskaitų.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko teigimu, nulinis PVM tarifas centriniam šildymui nėra efektyviausias infliacijos padarinių sprendimas, tačiau „esamomis aplinkybėmis suprantamas ir reikalingas“.
„Tuo pačiu tikimės, jog Vyriausybė jau netrukus pateiks išsamų priemonių planą, kuriuo būtų didinamos žmonių pajamos ir plečiama komunalinių išlaidų kompensacija nediskriminuojanti skirtingų kuro rūšių“, – BNS teigė jis.
Seimui šią savaitę nepriėmus svarstyti pluošto opozicijos inicijuotų pataisų, kuriomis siūlyta taikyti įvairias PVM lengvatas energetiniams resursams, premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad visus siūlymus Vyriausybė įvertins ir balandį paskelbs planą, kaip sumažinti gyventojų išlaidas dėl išaugusių energijos, komunalinių paslaugų ir kitų kainų.
Dabar centriniam šildymui ir malkoms kūrenimui taikomas 9 proc. PVM, o elektrai ir dujoms – standartinis 21 proc. PVM tarifas.