Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 12 22

Seimas balsuos dėl Laisvės premijų skyrimo V.Adamkui ir V.Landsbergiui

Seimas ketvirtadienį balsuos dėl šių metų Laisvės premijos laureatų.
Valdas Adamkus ir Vytautas Landsbergis
Valdas Adamkus ir Vytautas Landsbergis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

2016 metų Laisvės premijas siūloma skirti kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui ir pirmajam šalies vadovui atkūrus nepriklausomybę Vytautui Landsbergiui.

Tokį nutarimo projektą registravo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ketvirtadienį planuojama jį pateikti Seimui ir iškart balsuoti dėl priėmimo.

Seimas praėjusią savaitę skubos tvarka pakeitė įstatymą, kad per vienerius metus Seimas galėtų įteikti ne vieną, o dvi Laisvės premijas.

V.Landsbergio kandidatūra Laisvės premijai buvo pasiūlyta dar pernai, tačiau praėjusios kadencijos Seimas jos nepatvirtino.

Laisvės premiją Lietuvos Seimas įsteigė 2011 metų rugsėjo 15 dieną. Premija siekia 5 tūkst. eurų. Ji teikiama kasmet sausio 13-ąją per iškilmingą Laisvės gynėjų dienos minėjimą.

Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą. Pretendentais Laisvės premijai gauti gali būti Lietuvos ir užsienio valstybių fiziniai, viešieji ir privatūs juridiniai asmenys, nusipelnę laisvei, demokratijai ir žmogaus teisėms.

Laisvės premiją Lietuvos Seimas įsteigė 2011 metų rugsėjo 15 dieną. Premija siekia 5 tūkst. eurų. Ji teikiama kasmet sausio 13-ąją per iškilmingą Laisvės gynėjų dienos minėjimą.

Pirmoji Laisvės premija buvo skirta Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejui Kovaliovui, antroji – Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui politiniam kaliniui Antanui Terleckui, trečioji – pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjui, arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui. Ketvirtoji premija pernai įteikta Lenkijos disidentui, dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui Adamui Michnikui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?