Už tokį sprendimą vieningai balsavo Darbo partija ir socialdemokratai, o „Tvarkos ir teisingumo“ atstovų nuomonės išsiskyrė – susilaikė trys šios partijos atstovai. Projekto grąžinti į svarstymo stadiją nenorėjo didžioji dalis konservatorių ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovų.
Antradienį į Seimą atvykęs Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius norėjo sukritikuoti pataisas, tačiau jam žodis nebuvo suteiktas – to neprireikė, nes įstatymo pakeitimai liko nepriimti.
Vienas iš tokį pasiūlymą pateikusių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Jurgis Razma teigė nieko blogo tame nematantis.
Pataisomis tarp Visuomenės informavimo etikos asociacijos steigėjų šalia žurnalistus ir žiniasklaidos priemones vienijančių organizacijų siūloma įtraukti ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Vyskupų konferenciją.
Vienas iš tokį pasiūlymą pateikusių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Jurgis Razma teigė nieko blogo tame nematantis.
„Net ir labai įtakingos Lietuvoje vienos religinės konfesijos protegavimas ir išimtinių teisių sukūrimas žlugdo galimybę apskritai steigti Visuomenės informavimo etikos asociaciją“, – įsitikinęs jis.
Diskusijos, kaip pertvarkyti žiniasklaidos savireguliacijos sistemą, tęsėsi beveik metus. Po jų atsirado pasiūlymas vietoj Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos (LŽLEK) įsteigti Visuomenės informavimo etikos asociaciją.
Jos steigėjais taptų įvairios žurnalistus ir žiniasklaidos priemones vienijančios organizacijos ir ji savo veikla siektų užtikrinti Etikos kodekso nuostatų laikymąsi.