Už projektą balsavo 69 Seimo nariai, vienas buvo prieš ir 17 susilaikė. Toliau Vidaus reikalų ministerijos parengtą projektą svarstys Seimo komitetai.
Pagal pataisas, valstybės tarnautojų gaunami priedai galėtų siekti visą atlyginimą – siūloma priemokas prie atlyginimo didinti nuo 70 iki 100 procentų.
Tuo tarpu išeitines išmokas siūloma mažinti nuo dviejų mėnesinių atlyginimo iki vieno, nuo dviejų mėnesių iki vieno mažinamas minimalus įspėjimo terminas dėl atleidimo iš darbo. Taip pat norima atsisakyti prievolės siūlyti tarnautojams kitas pareigas, jei jų pareigybė yra naikinama.
Politinio pasitikėjimo tarnautojai galėtų pretenduoti į kompensacijas tik jei išdirbtų ne trumpiau nei pusę jį pasirinkusio politiko kadencijos.
Siūloma nustatyti, kad valstybės tarnautojas privalo atlyginti žalą, jeigu ją padarė atlikdamas viešojo administravimo veiklą, taip pat, kad išieškotinos žalos dydis nėra ribojamas tais atvejais, kai žala padaryta tyčia.
Kai kurias Valstybės tarnybos įstatymo nuostatas siūloma derinti prie naujai parengto Darbo kodekso: tarnautojų atostogos būtų skaičiuojamos darbo dienomis, valstybės tarnautojams numatomų išeitinių išmokų dydžiai taip pat būtų panašūs į privačiame sektoriuje dirbančių darbuotojų.
Siūloma atsisakyti nuostatų, kad valstybės tarnautojus išskirtinai moko tik Lietuvos viešojo administravimo institutas, pasak iniciatorių, taip siekiama panaikinti išskirtines sąlygas vienai kvalifikacijos tobulinimo įstaigai.
Taip pat įstatyme nebelieka Valstybės tarnybos departamento, vietoje jo įrašoma „valstybės tarnybos tvarkymo funkcijas atliekanti įstaiga“.