Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 12 19

Seimas iki 2026 metų atidėjo centralizuotą priėmimą į švietimo įstaigas

Seimas dar kartą atidėjo centralizuotą priėmimą į švietimo įstaigas – nuo 2024 metų iki 2026 metų sausio.
Kūrybiškumo ir verslumo ugdymo klasė
Kūrybiškumo ir verslumo ugdymo klasė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Parlamentas priėmė tokia Švietimo įstatymo pataisą, nukeldamas įsigaliojimo datą. Toks sprendimas priimtas už balsavus 62 Seimo nariams, prieš buvo 14 ir susilaikė 19 parlamentarų.

Nukelti centralizuoto priėmimo į mokyklas ir kitas švietimo įstaigas datą pasiūlė buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Ji teigė, kad nuo ateinančių metų sausio dar nebus pasiruošta vykdyti centralizuotą priėmimą.

J. Šiugždinienė sakė, kad sistemai sukurti nebuvo laiku numatytas finansavimas, bet dabar pinigai jau skirti, tik nuo sausio įdiegti sistemą nebus pasiruošta, taip pat reikia suderinti ją su jau naudojamomis Vilniaus, Kauno miestų elektroninėmis priėmimo sistemomis.

Iki šiol centralizuotas priėmimas į valstybines ir savivaldybių ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo mokyklas turėjo startuoti nuo 2024 metų sausio 1 dienos. Centralizuotas priėmimas anksčiau kartą jau buvo nukeltas: tuomet planuota jį įdiegti nuo 2022 metų.

Vyriausybė centralizuotam priėmimui į darželius, mokyklas bei neformalųjį švietimą organizuoti nuo 2024 metų sausio steigia viešąją įstaigą „Mokausi Lietuvoje“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra skelbusi, ši sistema visu pajėgumu galėtų pradėti veikti ne anksčiau kaip nuo 2025–2026 metų.

Priėmimas į mokyklas vyktų automatizuotai elektroniniu būdu per vieningą šios įstaigos administruojamą sistemą, mokiniai, vaikų tėvai prašymus priimti mokytis galėtų teikti per vieną platformą internetu.

Centralizuota ir automatizuota priėmimo sistema aprėptų visas – ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo – programas.

Į šią sistemą planuojama integruoti ir bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas bei profesinio mokymo įstaigas informacinės sistemos (BPIS) koordinavimą.

Šiuo metu centralizuotas priėmimas į švietimo įstaigas, kai prašymai registruojami savivaldybėse internetu, nėra privalomas, jį vykdo apie pusė šalies savivaldybių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos