Už nutarimą dėl komisijos sudarymo balsavo 57 valdantiesiems priklausantys parlamentarai, keli „Drąsos kelio“ frakcijos bei mišrios grupės atstovai.
Nutarimo projekte, kurį pateikė „tvarkietis“ Kęstas Komskis ir pasirašė 54 parlamentarai, laikinajai komisijai brėžiami tokie tikslai: išsiaiškinti, kodėl nevykdomas Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas dėl pažeistų R.Pakso teisių, kokiu būdu per 180 dienų jį įvykdyti, kodėl Lietuva pažeidė Tarptautinių pilietinių ir politinių teisių paktą ir ką daryti, kaip taip nenutiktų.
Laikinoji komisija negrąžins R.Paksui pilietinių ir politinių teisių, todėl nutarimas absurdiškas. Matau norą nuolatos mojuoti nuskriaustojo R.Pakso vėliava, vėl bus paišoma kankinio aureolė, tokį tikslą jūs pasieksite, – sakė G.Steponavičius.
Seimo Liberalų frakcijai priklausantis Eugenijus Gentvilas valdantiesiems priminė, kad jau seniai yra aišku, kad grąžinti R.Paksą į didžiąją politiką galima tik pakeitus Konstituciją. Tuo metu prieš kelis mėnesius „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūno Petro Gražulio prašymu tokia pataisa iš Seimo darbotvarkės buvo išbraukta. Jis tuomet teisinosi taip pasielgęs, nes matė, kad pritrūks balsų jai priimti.
„Jei norite rezultato – teikite pataisą, balsuosime. Laikinoji komisija negrąžins R.Paksui pilietinių ir politinių teisių, todėl nutarimas absurdiškas. Matau norą nuolatos mojuoti nuskriaustojo R.Pakso vėliava, vėl bus paišoma kankinio aureolė, tokį tikslą jūs pasieksite“, – sakė jis.
Gintaras Steponavičius pareiškė, kad Liberalų sąjūdžio frakcija tokiame žaidime nedalyvaus.
„Bet jau dalyvauja“, – pastebėjo posėdžiui pirmininkavęs socialdemokratas Algirdas Sysas.
Komisijos sudarymą palaikė Darbo partijos atstovas Kęstutis Daukšys. Jo teigimu, komisija turi išsiaiškinti, „kiek mes būsime valstybė, kuri pažeidinėja žmonių teises, taip pat – ir politikų“.