2022 04 12

Seimas linkęs pripažinti Rūdninkų poligoną ypatingos svarbos projektu, greitinti įrengimą

Seimas linkęs Rūdninkų poligoną pripažinti ypatingos svarbos projektu, tai leistų nuo kelerių metų iki pusmečio sutrumpinti jo įrengimą.
Rūdninkų poligone – migrantų maištas
Rūdninkų poligone – migrantų maištas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 2 Seimas Poligonas

Antradienį parlamentas 130 balsų „už“ ir vienam parlamentarui susilaikius po svarstymo pritarė tai numatančiam įstatymo projektui. Ketvirtadienį bus balsuojama dėl įstatymo priėmimo, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Projektą parengusi Krašto apsaugos ministerija pažymi, kad jis užtikrintų skubų poligono įkūrimą – teritorijos suformavimą ir jo veiklai reikalingų statinių statybą ir įrenginių įrengimą.

Aiškinamajame rašte nurodoma, kad šiuo metu turimuose kariniuose poligonuose treniruojasi tiek Lietuvos, tiek kitų Lietuvoje esančių NATO šalių kariai, tačiau turimų poligonų nepakanka tinkamai priimti sąjungininkus.

Pasak įstatymo iniciatorės, jį priėmus poligono įkūrimo procedūros sutrumpėtų nuo penkerių metų iki šešių mėnesių, pirmieji kariai į poligoną galėtų įžengti jau gegužės mėnesį, o ne po dvejų metų, kaip planuota anksčiau.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas pabrėžė, kad Rūdninkų poligonas yra vienas iš strategiškai labai svarbių objektų siekiant sustiprinti visą gynybinę ir atgrasymo architektūrą.

Steigiamo poligono plotas siektų beveik 17 tūkst. hektarų. Kaip anksčiau kalbėjo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, į poligono teritoriją patenka 48 privačios žemės sklypai ir jie sudaro 2 proc. viso ploto, t. y. apie 350 hektarų. A.Anušauskas patvirtino, kad likusi ploto dalis, 98 proc., yra valstybinė žemė.

Projekte numatyta, kad privačios žemės sklypai patikėjimo teise Krašto apsaugos ministerijai būtų perduodami tik tada, kai būtų atliktos žemės sklypų paėmimo visuomenės poreikiams procedūros ir įregistruota valstybės nuosavybės teisė.

Kaip pažymi Krašto apsaugos ministerija, poligono administracinių ir kariniam rengimui reikalingos infrastruktūros objektų steigimas ir aptarnavimas sukurs iki 100 darbo vietų.

„Besiribojančiose seniūnijose (ne tik Šalčininkų rajone) išaugs maitinimo, laikino ir nuolatinio apgyvendinimo, statybos, teritorijų priežiūros poreikis. Poligonų plėtra pritrauks šalies ir užsienio investicijas į regioną, skatins vietinį verslą, vietos produkcijos ir paslaugų vartojimą, stiprins socialinį dialogą su bendruomenėmis. Tai rodo poligonų vystymo patirtis Pabradėje, Rukloje ir kitose Lietuvos bei kitų pasaulio šalių teritorijose“, − tvirtina ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis