Už nutarimą, kuriuo Seimas sutinka, kad P.Gražulis būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ar būtų kitaip suvaržyta jo laisvė, ketvirtadienį balsavo 83 Seimo nariai. Balsavusių prieš ar susilaikiusių nebuvo.
Už imuniteto panaikinimą balsavo valdantieji konservatoriai, Liberalų sąjūdžio bei Laisvės frakcijos atstovai, taip pat opoziciniai socialdemokratai ir trys Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai. Likusi opozicija balsavime nedalyvavo, jos atstovams išsakius poziciją, kad tyrime dėl P.Gražulio mato politinę potekstę.
Tam, kad parlamentaro teisinė neliečiamybė būtų panaikinta, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
Su prašymu panaikinti P.Gražulio teisinį imunitetą prieš keletą savaičių į Seimą kreipėsi generalinė prokurorė Nida Grunskienė. Prokurorai siekia politikui pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos.
Tyrimą prokuratūra pradėjo po praėjusių metų gegužės 26 dienos P.Gražulio pareiškimų Seimo koridoriuje.
Seimui po pateikimo pritarus Civilinės sąjungos įstatymo projektui, įteisinančiam tos pačios lyties asmenų partnerystę, P.Gražulis, išėjęs iš plenarinių posėdžių salės Seime sutiko kelis LGBTIQ bendruomenės atstovus ir juos iškeikė, išvadino išsigimėliais, platinančiais venerines ligas, siūlė gydytis.
Parlamentaras sako esąs kaltinamas už tai, kad išsakė krikščionišką poziciją, ir savo žodžius per pasisakymą Seimą grindė cituodamas ištraukas iš Šventojo Rašto.
Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Pagal Konstituciją, Seimas narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali kitaip suvaržoma jo laisvė.
Generalinė prokurorė jau antrą kartą šioje kadencijoje prašė panaikinti Mišrios Seimo narių grupės parlamentaro P.Gražulio teisinį imunitetą.
2020 metų gruodį jis panaikintas, kad būtų galima politikui pateikti įtarimus dėl piktnaudžiavimo „Judex“ koldūnų byloje. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) praėjusią savaitę galutiniu sprendimu už piktnaudžiavimą nuteistam Seimo nariui P.Gražuliui paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį.
Teisėsaugos duomenimis, pasinaudodamas Seimo nario statusu P.Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.
Už tai Lietuvos apeliacinis teismas pernai birželį politikui skyrė daugiau nei 15 tūkst. eurų baudą ir nurodė konfiskuoti per 3,3 tūkst. eurų.
Įsiteisėjus teismo apkaltinamajam nuosprendžiui, P.Gražuliui, pagal Seimo statutą, turi būti pradėta apkalta, be to, Konstitucinis Teismas jau nagrinėja apkaltos P.Gražuliui bylą už tai, kad tyčia balsavo už kitą Seimo narį.