Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 03 28

Seimas po KT išaiškinimo pakeitė mokslininkų valstybinių pensijų skyrimo tvarką

Seimas po Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo, kad dabartinė mokslininkų valstybinių pensijų skyrimo tvarka diskriminuoja dėl amžiaus, šią savaitę ją pakeitė suderindamas su pagrindiniu šalies įstatymu.
Konstitucinis Teismas pradėjo nagrinėti bylą pagal prezidentės prašymą ištirti Vyriausybės nutarimą
Konstitucinis Teismas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

KT vasarą konstatavo, kad Mokslininkų valstybinių pensijų laikinojo įstatymo norma, kai į daktaro arba habilituoto daktaro stažą neįskaičiuojama mokslininko veikla, vykdoma po to, kai jam sukanka 65 metai, yra diskriminuojanti dėl amžiaus.

Teismas tuomet pripažino ir tai, kad Konstitucijai prieštarauja įstatymo nuostata, jog valstybinė pensija neskiriama, o paskirtoji nemokama, kol mokslininkai turi draudžiamųjų pajamų ar gauna ligos, motinystės, tėvystės išmokas.

Pakeitimus inicijavusios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) vadovė Monika Navickienė teigė, kad priėmus pataisas nepriemokos bus paskaičiuotos ir išmokėtos nuo 2020 metų birželio 3 dienos.

„Pakeitimais bus pašalintos Konstitucijai prieštaraujančios nuostatos: mokslininkų valstybinių pensijų gavėjams po šios pensijos paskyrimo papildomai įgijus bent vienus mokslinio darbo stažo metus pensijos bus perskaičiuotos ir išmokėtos nepriemokos“, – anksčiau pristatydama pataisas sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė M.Navickienė.

SADM skaičiavimu, įstatymo pataisos šiuo metu aktualios keliems šimtams mokslininkų: apie 400 asmenų būtų atnaujintas mokslininkų valstybinių pensijų mokėjimas, išmokant nepriemokas nuo KT nutarimo įsigaliojimo dienos. Taip pat po šio termino įgijusiems mažiausiai vienus mokslinio darbo stažo metus būtų perskaičiuotos ir išmokėtos nepriemokos.

Pataisos paveiktų ir dar apie 50 asmenų, kurie gauna pirmojo ir antrojo laipsnio pensijas pagal Valstybinių pensijų įstatymą, nes ministerija siūlo ir šiame įstatyme atsisakyti ribojimų dėl gaunamų draudžiamųjų pajamų, taip pat ligos, motinystės ir kitų išmokų.

Numatoma, kad pakeitimams įgyvendinti prireiks apie 780 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai