2017 06 08

Seimas priėmė Statuto pataisas dėl neliečiamybės atėmimo

Seimas priėmė Statuto 23 straipsnio pataisas pašalindamas galimybę interpretuoti nuostatą dėl Seimo nario neliečiamybės panaikinimo, rašoma spaudai išplatintame Seimo kanceliarijos pranešime.
Remigijus Žemaitaitis, Sailius Skvernelis
Seimas / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

„Teikiamomis Seimui svarstyti Statuto pataisomis yra siekiama išspręsti tą problemą, kas turėtų būti daroma, jeigu Seimas nepritaria komisijos sprendimui netenkinti prokuroro prašymą panaikinant imunitetą“, – pristatydama projektą sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Šiuo metu galiojančiame Seimo Statuto 23 straipsnio 6 dalyje reglamentuotas tik sprendimas, kai rezoliucijos projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą. Tokiu atveju rezoliucija gali būti priimta, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

Priimtomis pataisomis Statute įtvirtinta, kad išvadoje siūlant netenkinti generalinio prokuroro teikimo, Seimo protokolinis nutarimas nesutikti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę gali būti priimtas, kai už jį balsuoja daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių Seimo narių.

Jeigu Seimas nepritarė tyrimo komisijos išvadoje pateiktam siūlymui netenkinti generalinio prokuroro teikimo, iš karto balsuojama, ar sutikti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Seimui priėmus protokolinį nutarimą dėl sutikimo Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, apkaltos proceso parengiamieji veiksmai ir apkaltos procedūra Seimo nariui gali būti pradėti tik išsprendus baudžiamosios atsakomybės klausimą, t. y. jeigu yra priimtas teismo išteisinamasis nuosprendis arba įsiteisėjęs teismo apkaltinamasis nuosprendis, arba baudžiamoji byla yra nutraukta.

Statute taip pat patikslinta sprendimų priėmimo tvarka, ją reglamentuojant taip: „Jeigu šiame statute nenumatyta kitaip, sprendimai dėl protokolinių (įrašomų į protokolą) Seimo nutarimų, atskirų svarstomo klausimo nuostatų, atskirų įstatymo straipsnių ar teiginių, sesijos darbo tvarkos klausimų priimami balsavusių Seimo narių dauguma, šie sprendimai taip pat gali būti priimti ir be balsavimo (bendru sutarimu), t.y. po to, kai į posėdžio pirmininko klausimą: „Ar yra prieštaraujančių?” niekas neatsako, ir jis paskelbia: „Priimta“.

Statuto pataisos priimtos už balsavus 94, nė vienam nebuvus prieš ir 2 Seimo nariams susilaikius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs