Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2011 09 20

Seimas – prieš mokesčių lengvatą naujos kartos televizoriams

Seimas neleido, kad valdžia kompensuotų gyventojams dalį išlaidų už naujos kartos televizorius ir taip paskatintų skaitmeninės televizijos plėtrą.
Televizija
Televizija / 123rf nuotr.

Seimas antradienį atsižvelgė į parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto išvadą – atmesti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisą, kurią parengę parlamentarai Mantas Varaška ir Gintaras Songaila siūlė leisti gyventojams susigrąžinti dalį pajamų mokesčio, įsigijus naujos kartos televizorius. Už pataisų atmetimą balsavo 48 Seimo nariai, prieš – 20, o susilaikė 25 parlamentarai.

„Kodėl tada  neduoti lengvatų skalbimo mašinoms, kad žmonės švaresni būtų?“ – replikavo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas, manantis, kad pataisos yra neteisingos ir sumažintų biudžeto pajamas.

Parlamentarai siūlė leisti gyventojams dalį pajamų mokesčio susigrąžinti už vieną 2011–2013 metais įsigytą tinkamo standarto skaitmeninį televizorių, kurio vertė negalėtų viršyti 2 tūkst. litų. Televizorių sąrašą būtų nustačiusi Vyriausybė.

Tačiau Vyriausybė numato 2012 metų biudžete skirti lėšų kompensacijoms už televizorių priedėlius. Susisiekimo ministerijos skaičiavimais, tam gali reikėti 20–25 mln. litų.

Vyriausybė kompensacijas ketina pradėti mokėti likus 6 mėnesiams iki išjungimo ir baigti – 3 mėnesius po to. Bus kompensuojama gyventojams, kurių šeimos vienam nariui per mėnesį tenka mažiau nei 525 litai pajamų.

Visiškai išjungti analoginę antžeminę televiziją Lietuvoje numatoma 2012 metų spalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos