„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 06 29 /13:28

Balsavimas dėl Ž.Pavilionio neįvyko: politikas lieka vadovauti komitetui

Seimas antradienį svarstė, ar atleisti Žygimantą Pavilionį iš Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pareigų dėl nepasitikėjimo. Valdantieji žadėjo ignoruoti balsavimą, bet jame sudalyvavo konservatorius Algis Strelčiūnas ir Laisvės partijos atstovas Marius Matijošaitis.
Žygimantas Pavilionis
Žygimantas Pavilionis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Balsavime dalyvavo 62 parlamentarai, 5 balsavo prieš Ž.Pavilionio atstatydinimą, vienas biuletenis buvo sugadintas, likusieji balsavo „už“.

Tam, kad jis įvyktų, jame turėjo dalyvauti 71 Seimo narys.

Valdančiosios frakcijos buvo sutarusios nedalyvauti balsavime, bet jame pasirodė du valdantieji.

M.Matijošaitis po dalyvavimo balsavime žurnalistams sakė ketinantis dalyvauti visuose balsavimuose. Kaip balsavo jis neatskleidė, pabrėžęs, jog balsavimas yra slaptas.

Ar Laisvės partijos frakcijoje buvo sutarimas nedalyvauti, jis atskleisti nenorėjo, nes posėdis buvo uždaras.

„Ką tik prasilenkėme su buvusiu premjeru Sauliumi Skverneliu ir jis sakė, kad aš turbūt būsiu vienintelis, dalyvavęs balsavimuose ir pajuokavo, jog vardan demokratijos. Na, tai taip. Man atrodo, kad yra natūraliai moralu dalyvauti visuose, kiek įmanoma, balsavimuose. Konkretaus nurodymo nedalyvauti aš negavau“, – kalbėjo jis.

Ž.Pavilionis prašė nepasiduoti

Ž.Pavilionis, kalbėdamas Seimui, teigė per šias dienas gavęs daug palaikymo iš bendražygių abipus Atlanto, politikas reiškė padėką opozicijos atstovams – ir tiems, kurie pasirašė kreipimąsi, ir tiems, kurie nepasirašė, nors patyrė didelį spaudimą.

„Nepasiduokime bandymams mus suskaldyti, diskredituoti ir mumis manipuliuoti. Tai aiškiai parodykime ne tik savo tautai, bet ir mūsų diskusiją neabejotinai stebintiems Kremliaus troliams ir juos kontroliuojančioms specialiosioms tarnyboms. Nepasiduokime, nes tai tik pradžia“, – kalbėjo jis.

Svarstymo transliaciją žiūrėkite čia:

VIDEO: Ž.Pavilionio atstatydinimo svarstymas

Ž.Pavilionis priminė, kad ne jis vienas patyrė tokią ataką, tikino, kad dėl to visi tapo atsparesni. Konservatorius taip pat prisiminė opozicijos lyderio Sauliaus Skvernelio reakciją į paviešintą tariamą Lenkijos premjero Kanceliarijos vadovo susirašinėjimą – šis teigė dalykų, kurie buvo susirašinėjime apie jį, nekomentuojantis.

„Tikiuosi, kad nekomentuodami priešiškų specialiųjų tarnybų atakų užsienyje panašius standartus visi kartu taikysime ir Lietuvoje, nereaguosime ir tuo atveju, kai jos paliečia politinius konkurentus“, – sakė Ž.Pavilionis.

Jo teigimu šiuo klausimu reikia surengti bendrą URK ir NSGK posėdį su specialiųjų tarnybų atstovais, antra, siūlyti Lietuvos institucijoms susilaikyti nuo panašių atakų komentavimo.

„Pripažįstu, kad nebuvau pakankamai atsargus, ir tai man gera, nors ir skaudi pamoka, – sakė jis. – Tačiau kaip mėgsta kartoti kolega ambasadorius Antanas Vinkus – klysti žmogiška, tačiau tai mano asmeninė klaida – iš karto neatpažinti giliai suklastotos, pirmą kartą Lietuvos istorijoje vykdomos deep fake atakos. Deja, ši klaida taptų viso Seimo klaida, jeigu atskiri Seimo nariai šiai Kremliaus provokacijai šiandien pasiduotų sąmoningai, iš esmės užkibę ant Kremliaus specialiųjų tarnybų provokacijos“.

„Turiu teisę į privatų gyvenimą“

Kalbėdamas apie kritiką, kad susituokė komandiruotės, apmokėtos iš Seimo parlamentinei diplomatijai skirtų lėšų, metu, Ž.Pavilionis pabrėžė, kad kad savo sutuoktinei apmokėjo visas kelionės išlaidas iki cento.

Medaus mėnesį atidėsime geresniems laikams.

„Santuoka yra įregistruota pagal galiojančius įstatymus, po darbo laiko tarp oficialių susitikimų, visa procedūra truko kelias dešimtis minučių (turiu santuokos registracijos video įrašą, kurio trukmė – lygiai 5 min 40 sekundžių). Jokių vestuvių nešventėme. Medaus mėnesį atidėsime geresniems laikams“, – tikino Seimo narys.

Jis pabrėžė, kad Seimo nariai turi teisę į asmeninį laiką po darbo, komandiruotės atveju – po oficialios programos laiko.

„Nors ir esu viešas asmuo turiu teisę į privatų gyvenimą ir tikiuosi jūsų supratimo“, – kalbėjo politikas.

Įkando G.Nausėdai

Kalbėdamas apie priekaištus dėl vizito į Sakartvelą, URK pirmininkas sakė: „Paradoksalu, kad pasirašę kaltinimus Seimo opozicijos atstovai kaltina mane, kad rėmiau tik vieną pusę. Gal jie galėtų pasakyti, kaip ir už ką turėjau remti Sakartvelo valdančiuosius? Argi nereikėjo pirmiausiai remti diskriminuojamus, kriminalizuojamus ir net į kalėjimus sodinamus opozicijos atstovus Sakartvele? Priminsiu, kad pozicijos veiksmus Sakartvele opozicijos atžvilgiu pasmerkė Vakarai. Taigi ta viena pusė, kurią rėmiau Tbilisyje, buvo demokratijos, ir mums, demokratinėms valstybėms, esminių principų pusė , nes Sakartvelui be demokratijos šalyje transatlantinių tikslų pasiekti nepavyks, o šie tikslai yra ir visos Lietuvos užsienio politikos prioritetas. Tai euroatlantinės politikos abėcėlė, kurią gerai žinome mes visi Lietuvoje“.

Dėl politinės situacijos Sakartvele jis aiškino nuosekliai dirbęs su bendraminčiais Vakarų parlamentuose, pasitelkė partinius ryšius Europos Liaudies Partijoje bei asmeniškai paskatinau Sakartvelo opoziciją kreiptis į Europos liberalus ir visą Europos Sąjungos atstovaujantį Prezidentą, kuris tuo metu planavo savo vizitą į Tbilisį.

„Dėl šių iniciatyvų ES prezidentas ėmėsi beprecedentinės tarpininkavimo misijos pačiu aukščiausiu ES lygiu“, – pabrėžė jis.

Parlamentaras sakė, kad ilgai kalbino prezidento Gitano Nausėdos patarėją skatinti prezidentą imtis šios misijos ir vykti į Tbilisį, argumentuodamas, kad prezidentas Valdas Adamkus panašiomis aplinkybėmis kartu su tuomečiu Lenkijos prezidentu Lechu Kaczynskiu bei ES aukštuoju atstovu Javieru Solana yra vykęs į Kijevą, taip pat su kitais regiono lyderiais į Tbilisį, tikino, kad galima mėginti kreiptis paramos ir į JAV prezidentą J.Bideną.

Deja, išgirstas nebuvau.

„Deja, išgirstas nebuvau“, – pridūrė jis.

A.Norkienė: kenkia Lietuvos diplomatijai

Vienų iš „Valstiečių“ atstovė Aušrinė Norkienė sakė, kad Ž.Pavilionį siūloma atleisti dėl to, kad juo nebegalima pasitikėti

„Kaip komiteto pirmininkas savo neatsakingu elgesiu kenkia Lietuvos diplomatijai“, – kalbėjo ji.

Parlamentarė sakė, kad Ž.Pavilionis sukėlė tarptautinį skandalą Sakartvele, siekia sumenkinti prezidento vaidmenį, o tai diskredituoja URK darbą užsienio partnerių akyse. Ž.Pavilioniui priminta ir jo santuoka komandiruotės metu.

„Esame įsitikinę, kad Ž.Pavilionis, kaip URK pirmininkas negali likti pareigose nes nekelia pasitikėjimo iš esmės“, – kalbėjo ji.

Iškarpytą pokalbį paskelbė internete

Kaip rašo BNS, pareiškimą dėl nepasitikėjimo Ž.Pavilioniu pasirašė 55 parlamentarai iš „valstiečių“, socialdemokratų, „darbiečių“, Lietuvos regionų frakcijos, Seimo narių Mišrios grupės.

Socialdemokratai antradienį išplatino pranešimą, kuriame pareiškė, kad Lietuvai per didelė prabanga turėti tokį parlamento URK pirmininką.

Skaitykite daugiau: Konservatoriai stoja mūru už Ž.Pavilionį, jis trauktis neketina

Prieš kurį laiką internete pasirodė iškarpytas parlamentaro Ž.Pavilionio ir Rusijos opozicionieriumi Leonidu Volkovu apsimetusio asmens pokalbio įrašas, kurio metu nuskambėjo Lietuvos politiko raginimas nekreipti dėmesio į prezidentą Gitaną Nausėdą.

„Tu nekreipk dėmesio. Mes dabar Vyriausybė. Ingrida (Šimonytė – aut.past.), mano premjerė, galvoja, kaip aš. Užsienio reikalų ministras galvoja kaip aš, mes – pati didžiausia partija, pas mus – parlamentinė respublika, o prezidentas – simbolinis. Ir viskas“, – kalbėjo Ž.Pavilionis.

Pokalbio metu jis taip pat vertino politinius procesus JAV, pasakojo apie ryšius su JAV Kongreso nariais ir kita.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs