Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 11 26 /17:09

Seimas sudarė komisiją, kuri spręs, ar pradėti apkaltą Neringai Venckienei

Seimas antradienį sudarė specialiąją tyrimo komisiją, kuri spręs, ar pradėti apkaltos procedūrą nuo balandžio parlamente nesirodančiai „Drąsos kelio“ lyderei Neringai Venckienei.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Už tai numatantį nutarimo projektą balsavo 63, prieš 6, susilaikė 14 Seimo narių.

Pasak apkaltos iniciatorių, neatlikdama savo kaip Seimo narės pareigų N.Venckienė šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė duotą Seimo nario priesaiką.

N.Venckienė ne iš nekalto prasidėjimo tapo Seimo nare. Dalis rinkėjų jai patikėjo balsą tam, kad ji atstovautų tautos interesams. Jūsų išvedžiojimai, kad ji vis tiek atlieka savo pareigas, man nepriimtini, – sakė E.Masiulis.

E.Masiulis: nepakanka tik rengti įstatymų projektus

Pristatydamas siūlymą sudaryti komisiją dėl N.Venckienės, Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis priminė, kad dalyvauti posėdžiuose – Seimo nario pareiga, tuo metu „Drąsos kelio“ lyderė Seime nesirodo nuo balandžio.

„N.Venckienė ne iš nekalto prasidėjimo tapo Seimo nare. Dalis rinkėjų jai patikėjo balsą tam, kad ji atstovautų tautos interesams. Jūsų išvedžiojimai, kad ji vis tiek atlieka savo pareigas, man nepriimtini. Ji galėtų paplūdimyje tai daryti?“, – atsakė jis į „drąsiečio“ Povilo Gylio repliką, kad N.Venckienė per atstumą teikia įstatymų projektus.

„Konstitucinis Teismas pasakė, kad neužtenka rengti projektų, tai tik viena iš Seimo nario pareigų. Lygiai tokia pat pareiga – balsavimu reikšti rinkėjų valią, tačiau šito ji nedaro“, – pabrėžė E.Masiulis.

V.Vasiliauskas: N.Venckienei grėsė smurtas arba mirtis

„Drąsos kelio“ atstovas Valdas Vasiliauskas aiškino, kad Seimo nariai gali apsimesti, kad gimė šiandien, nieko nežino apie šią istoriją, kad pedofilijos nebuvo, nebuvo lavonų ir smurtinių mirčių.

„Tarsi ji būtų Linas Karalius, kuris pramogavo Pietryčių Azijoje. Tačiau jeigu mes ne vakar gimėme, o truputį esame žmonės galvojantys, suprantame, kad pedofilijos istorijos kontekste N.Venckienė nebuvo saugi, o ypač tada, kai mes draugiškai atėmėme teisinę neliečiamybę. Tada ji, kaip tautos atsovė, negalėjo realizuoti laisvo mandato. Jai grėsė arba smurtas, arba mirtis. Jeigu salėje yra nors vienas žmogus, kuris galėjo jai garantuoti saugumą, prašom, meskite į ją akmenį, į mane taip pat“, – kalbėjo jis. 

Šiai frakcijai priklausantis Povilas Gylys pabrėžė, kad E.Masiulis be reikalo kreipia dėmesį tik į parlamentarės nelankomus posėdžius.

Jis baksnojo į konservatorių Egidijų Vareikį, kuris Seime nesilanko nuo rugsėjo, nes gydosi alkoholizmą.

„Kodėl ji negali atlikti pareigų? Kad turi priklausomybę, vartoja narkotikus, alkoholį, gydosi nuo alkoholizmo? N.Venckienei grėsė realus pavojus. Jeigu būtų normali valstybė, nepradėtume abejoti, ar sava mirtimi mirė Andrius Ūsas, ar iš tikrųjų nuskendo Drąsius Kedys. Kas drįstų pasakyti, kad D.Kedys yra žudikas? O ant šitos prielaidos, kuri neįrodyta, statomas didžiulis teisingumo pastatas. Klausimas ne toks paprastas, kaip E.Masiulis bando pateikti“, – sakė jis.

Konservatorius Kęstutis Masiulis pabrėžė, kad Seimo nario priesaika įpareigoja tautos išrinktąjį dirbti net pavojingomis sąlygomis ir tokiu atveju, jeigu gresia mirtis.

„Neprievartaukime žmogaus būti Seimo nariu ir neatlikti pareigos. Leiskime jai gyventi kur ji nori“, – ragindamas sudaryti komisiją dėl apkaltos sakė jis.

P.Gražulis: nežinau, ar N.Venckienė yra gyva

Seimas antradienį nepriėmė „drąsiečių“ parengtos rezoliucijos, kuria siūlyta Generalinę prokuratūrą paraginti nedelsiant pradėti JAV gyvenančios N.Venckienės ekstradiciją. Už rezoliuciją balsavo 20, prieš – 52,  susilaikė 5 parlamentarai.

Pristatydamas rezoliuciją „Drąsos kelio“ frakcijos atstovas Vytautas  Matulevičius aiškino, kad pradėjus N.Venckienės ekstradiciją, atsivertų kelias teisingumui ir nebereiktų apkaltos.

Nors jis skamba kaip raginimas, iš tiesų tai taško padėjimas bet kokiame ekstradicijos procese. Tai yra teisinis gudravimas, gerai sugalvotas, vertas advokato retorikos prizo, bet negalime paslysti, – sakė R.Šimašius.

„N.Venckienė buvo pastatyta į vieną gretą su kriminaliniais nusikaltėliais, kurių ieško policija. N.Venckienė toli gražu nebėga nuo teisingumo ir nuo jo nesislapsto, ji to ieško, bet jai nepavyksta surasti. Ar ėmėsi kas nors veiksmų, kad ji būtų sugrąžinta? Nesiėmė. Labai įdomu kodėl. Mūsų teisėsauga bijo, kad, pradėjus ekstradicijos procedūrą, ji patirs gėdingą fiasko“, – pristatydamas dokumentą samprotavo V.Matulevičius.

Liberalų sąjūdžio atstovas Remigijus Šimašius pastebėjo, kad nei jo, nei jo kolegų nereikia atvesdinti į darbą. „Kodėl reikia teisėsaugos, kad ji ateitų į darbą?“, – klausė jis.

Į Tai V.Matulevičius atsakė klausimu, kodėl prokuroras prašė panaikinti N.Venckienės neliečiamybę, ar tam, kad ji ateitų į darbą, ar tam, kad įkištų ją į kalėjimą.

R.Šimašius pastebėjo, kad šis dokumentas nėra nekaltas paraginimas Generalinei prokuratūrai imtis veiksmų – jeigu jį Seimas priims, tai bus traktuojama kaip politinis procesas ir ekstradicija taps neįmanoma.

„Nors jis skamba kaip raginimas, iš tiesų tai taško padėjimas bet kokiame ekstradicijos procese. Tai yra teisinis gudravimas, gerai sugalvotas, vertas advokato retorikos prizo, bet negalime paslysti“, – pabrėžė jis.

„Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Petras Gražulis aiškino nežinantis, ar N.Venckienė vis dar yra gyva, esą žiniasklaidos išplatinta nuotrauka, įrodanti, kad ji yra Čikagoje, gali mūti montažas.

„Niekas man neįrodė, kad Venckienė yra gyvųjų tarpe. Paaiškėja, kad jos nėra gyvųjų tarpe, o mes ją greitai apkaltinam, pašalinam iš Seimo. Seimas neturi moralinės atsakomybės tokiais klausimais? Nemoralu už akių apkaltas rengti“, – piktinosi jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos