2010 11 04

Seimas spręs, ar drausti bankams skolas išieškoti iš neįkeisto skolininko turto

Bankams siūloma uždrausti išieškoti skolas iš jiems neįkeisto turto, jeigu pardavus bankui įkeistą turtą gaunama per maža pinigų suma.
Bankų atstovų teigimu, perimti turtą iš nemokių klientų neapsimoka, nes neretai į jį tektų papildomai investuoti.
Skola / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė atitinkamai Civilinio kodekso pataisai: už balsavo 55 Seimo nariai, prieš – du, o susilaikė 33 parlamentarai.

Seimas nutarė nesikreipti į Vyriausybę ir Lietuvos banką išvadų dėl pataisos. Toliau Civilinio kodekso pataisą Seimas svarstys prieš Kalėdas.

Pataisos autorius „tvarkietis“ Petras Gražulis aiškino, kad kodekso pakeitimas priverstų bankus atidžiau vertinti gyventojų pajamas, turimą turtą ir galimą riziką.

Dabar už parduotą įkeistą daiktą varžytinėse gavus mažesnę sumą nei priklauso kreditoriui, šis gali likusią dalį reikalauti išieškoti iš kito skolininko turto.

Parlamentaras Rokas Žilinskas prognozavo, kad kodekso pataisos, jeigu jas priims Seimas, paskatins „masinę turto perkainavimo bangą“, o socialdemokratas Julius Sabatauskas įspėjo, kad pakeitimai „atgaline data negalioja“, todėl jie būsiantys nenaudingi.

Ekonomikos komiteto narys Jurgis Razma tvirtino, kad dėl tokių pataisų bus mažesnis paskolų prieinamumas, pabrangs palūkanos.

„Nieko čia gero nebus“, – reziumavo jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai