Antradienį už Viešųjų pirkimų įstatymo svarstymą iš naujo pasisakė 92, prieš – 9 tautos išrinktieji.
Prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais S.Cirtautienė sakė, jog negalima įstatymu įtvirtinti išimties, kuri partijas atleistų nuo prievolės vykdyti viešuosius pirkimus. Jos teigimu, yra ir kitų būdų, kaip užtikrinti rinkimų kampanijos sklandumą.
Patarėja pabrėžė, kad politikų troškimas daryti sau išimtį kertasi su Konstitucijoje įtvirtinu asmenų lygybės principu. „Pataisos rezultate gali atnešti daugiau žalos nei naudos“, – pridūrė ji.
„Prezidentė sutinka, kad rinkimų kampanijos metu partijoms turi būti sudarytos sąlygos sklandžiai perteikti idėjas, bet įvertinus nepriklausomų ekspertų, Viešųjų pirkimų tarnybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos pastabas apie neigiamus padarinius, prezidentė siūlo kitą išeitį“, – kalbėjo S.Cirtautienė.
Ji pridūrė, kad partijos turėtų vykdyti viešųjų pirkimų procedūras, tačiau jos gali būti supaprastintos. Pavyzdžiui, supaprastinti pirkimai galėtų būti organizuojami ne didesnei kaip 700 tūkst. Lt sumai.
Anot jos, ES narės negali įtvirtinti tokių išimčių, tai gali iššaukti sankcijas ir pinigines baudas
Atsakydama į parlamentaro Vytenio Povilo Andriukaičio klausimą, S.Cirtautienė sutiko, kad supaprastinti viešųjų pirkimų procedūras galima ne tik partijoms, bet ir kultūros organizacijoms, kurios ne vienerius metus skundžiasi varginančiu popierizmu.
Konservatorė Aurelija Stancikienė prašė prezidentės atstovės pasakyti, ar dar kur nors ES partijoms reikia pirkimus vykdyti skelbiant viešuosius konkursus. Politikė buvo patikinta, kad nė vienoje ES šalyje partijoms išimčių nėra daroma.
Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijoje dirbantis Julius Veselka neslėpė pasipiktinimo, kad D.Grybauskaitė „nepraleido“ Seimo priimtų pataisų. Jis S.Cirtautienei aiškino, kad yra daroma labai didelė klaida. Jis aiškino, kad nereikia į krūvą sumesti politikų ir tautos.
Atsakinėdama į parlamentarų klausimus S.Cirtautienė pažymėjo, kad Lietuva jau pribrendo viešųjų pirkimų reformai. Esą netrukus ekspertai turėtų įvertinti šiuo metu galiojančias nuostatas ir pateikti siūlymus, kurias procedūras sušvelninti, o kurias – sugriežtinti.