Pagal svarstomus pakeitimus, šalyje būtų draudžiama skatinti dalyvauti lošimuose bet kuria forma ir bet kokiomis priemonėmis skleisti informaciją ar atlikti įtikinėjimo veiksmus, įskaitant paties lošimo organizatoriaus organizuojamus specialius renginius, bandomuosius lošimus, akcijas, nuolaidas, dovanas ir panašaus pobūdžio skatinamąsias priemones, skatinančius dalyvauti lošimuose ar nuotoliniuose lošimuose.
Šiuo metu Lietuvoje draudžiama skatinti dalyvauti lošimuose šiais būdais: 1) suteikti teisę lošėjui iš karto ar per tam tikrą terminą po dalyvavimo lošimuose gauti dovanų iš lošimų organizatoriaus; 2) ne lošimų organizavimo vietose ar lošimų organizatoriaus interneto svetainėje organizuoti žaidimus ar konkursus, bandomuosius lošimus, loterijas ir kitus renginius, kurie skatintų dalyvauti lošimuose, įskaitant nuotolinius lošimus.
Kaip anksčiau yra tvirtinęs vienas iš naujų nuostatų iniciatorių, Seimo narys Mykolas Majauskas, lošimus organizuojančios bendrovės naudoja pakankamai agresyvią rinkodarą, siekdamos įtraukti kuo daugiau asmenų, naudoja dovanas, akcijas, nuolaidas, kuriomis skatina lošti ilgiau, dažniau ir didesnėmis sumomis. Kartu parlamentaras yra atkreipęs dėmesį, kad asmenys, turintys problemų su azartiniais lošimais ir priklausomybę, praktiškai negali tikėtis jokios specializuotos valstybės pagalbos.
„Paskutinis šiaudas, kurio paprastai gali griebtis, tai yra toks sąrašas, kuris vadinamas nenorinčių lošti asmenų registru, kur užsiregistravus yra fiziškai apribojama galimybė pateikti į lošimo namus ir lošti“, − pataisų reikalingumą argumentavo parlamentaras.
Dokumento aiškinamajame rašte pažymima, kad priėmus naujas nuostatas būtų sudarytos sąlygos mažinti lošimų sukeliamas neigiamas pasekmes visuomenei, sumažintas lošimų patrauklumas, turėtų mažėti lošimams išleidžiamos sumos ir trumpėti lošimams leidžiamas laikas.
Po svarstymo už teisės akto pakeitimus balsavo 108 Seimo nariai, susilaikė 8 parlamentarai. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.