„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 05 19

Seime pradedami svarstyti siūlymai, kurie leistų mažinti mobingo apraiškas įstaigose

Seimas po pateikimo šiandien pritarė siūlymui nustatyti, jog patys gydytojai ir slaugytojai, o ne gydymo įstaigų vadovai, kaip yra iki šiol, vadovautų įstaigų gydymo ir slaugos taryboms. Taip siekiama ne tik mažinti galimas mobingo apraiškas įstaigose, bet ir užtikrinti, kad medikų balsas būtų svaresnis sprendžiant svarbius įstaigų medicinos ir slaugos organizavimo klausimus, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Pacientės vizitas pas gydytoją
Pacientės vizitas pas gydytoją / 123RF.com nuotr.

Kartu, siekiant gerinti psichoemocinį klimatą įstaigose, siekiama stiprinti ir įstaigose veikiančias medicinos etikos komisijas. Be to, siekiant derinti viešuosius ir privačiuosius interesus, savivaldybių viešosiose įstaigose keičiama stebėtojų tarybos formavimo tvarka.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, naujovės būtinos tam, kad gydymo įstaigose galėtų vykti realūs, sisteminiai pokyčiai, kad būtų atsižvelgiama į visuomenės ir medikų bendruomenės lūkesčius, poreikius, jų matymą, kaip įstaigos turėtų keistis, vertinant įstaigos veiklą bei organizuojant gydymo ir slaugos paslaugų teikimą.

„Ne kartą sakiau, kad įstaigos – tai ne sienos, ne technika, bet darbuotojai. Tad siūlome keisti stebėtojų tarybos formavimo modelį, įteisinti realų gydymo ir slaugos tarybų vaidmenį, kas pagal dabartinę praktiką užtikrinama ne visada. Be to, atsižvelgus į pačių medikų bendruomenės išsakytą situaciją dėl bendros atmosferos, siūlau gydymo įstaigose jau veikiančioms medicinos etikos komisijoms suteikti papildomus įgaliojimus, susijusius su bendravimo ir bendradarbiavimo tarp medikų pačiose įstaigose gerinimu. Tai prisidėtų prie mobingo prevencijos sveikatos sistemoje“, – sako A.Veryga.

Siūloma, kad gydymo ir slaugos taryboms, galinčioms teikti rekomendacinio pobūdžio siūlymus įstaigų administracijoms, nebegalėtų pirmininkauti įstaigos administracijos vadovas arba jo įgaliotas administracijos darbuotojas. Tai leistų išvengti dabar egzistuojančios praktikos, kai jie patys, būdami gydymo ar slaugos tarybų pirmininkais, sau arba tiesioginiam savo vadovui teikia rekomendacinio pobūdžio pasiūlymus.

Taip pat, siekiant pagerinti psichoemocinį klimatą gydymo įstaigose bei užtikrinti geresnę medikų darbo atmosferą, siūloma stiprinti medicinos etikos komisijų veiklą. Joms būtų pavedama spręsti gydymo įstaigose dirbančiųjų tarpusavio etikos klausimus.

Atsižvelgus į Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų pakeitimus, siūloma panaikinti iki šiol galiojantį reikalavimą savivaldybių taryboms į jų pavaldumo viešųjų įstaigų kolegialius organus deleguoti savivaldybės tarybos narį. Priėmus įstatymo pakeitimus, į stebėtojų tarybos sudėtį bus skiriamas ne konkretus savivaldybės tarybos narys, o savivaldybės tarybos deleguotas žmogus.

Pakeitimai toliau bus svarstomi Seimo komitetuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“