Pasak dienraščio, iš 705 Seimo kanceliarijoje dirbančių moterų šiuo metu 19-ai suteiktos nėštumo atostogos, o 64 prižiūri savo mažamečius vaikus.
Dėl sumažėjusio darbuotojų skaičiaus ir padidėjusio darbo krūvio kai kuriuose departamentuose prasidėjus Seimo pavasario sesijai nebespėjama laiku atlikti užgriuvusių darbų.
„Seimo kanceliarijos struktūrinių padalinių dydis labai skirtingas, todėl mažame padalinyje ir vienai darbuotojai išėjus minėtų atostogų gali kilti daug rūpesčių, susijusių su darbo organizavimu“, – dienraščiui tvirtino Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Saulė Eglė Trembo. Pasak jos, jau ne sykį būta atvejų, kai dėl to viename ar kitame padalinyje tiesiog pritrūksta specialistų.
Labiausiai šiuo metu kenčia Seimo kanceliarijos Teisės departamentas. Trečdalis čia dirbančių moterų dabar yra išleistos minėtų atostogų.
„Mums tai sukelia išties daug problemų“, – prisipažino šio departamento vadovas Andrius Kabišaitis.
Jo teigimu, atostogaujančių moterų pareigas ir darbus perskirstyti likusiems teisininkams ne taip paprasta, o laikinai priimti pakaitinį darbuotoją – dar sunkiau.
„Juk tas žmogus turėtų ne tik atitikti visus keliamus aukštus tarnybos reikalavimus, bet ir sutikti įsidarbinti neapibrėžtam laikui, mat vadinamųjų dekretinių atostogų išėjusi moteris gali bet kada grįžti į darbą“, – aiškino A.Kabišaitis.
Įstatymas nenumato galimybės skelbti viešą pakaitinių darbuotojų konkursą, todėl tokių pagalbininkų, pasak A.Kabišaičio, atsiranda geriausiu atveju iš pažįstamų ir aplinkinių būrio. „Mūsų departamente šiuo metu yra tik keletas laikinai priimtų naujų darbuotojų. Bandome kiek įmanoma verstis savo pajėgomis“, – kalbėjo departamento vadovas.
Pasak kanceliarijos darbą kuruojančios Seimo vicepirmininkės Virginijos Baltraitienės, dėl susiklosčiusios situacijos net svarstyta, ar nereiktų steigti papildomų etatų.
Motinystės atostogų šiuo metu išėjusi ir net 41 politinio pasitikėjimo darbuotoja.