Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 03 30

Seime užtarimo jau ieško ir Lietuvos sporto universiteto rektorius Aivaras Ratkevičius

Kol premjeras Saulius Skvernelis pykstasi su „valstiečiais“ dėl Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) jungtuvių, Seimo narių užtarimo ieško ir kitų, prie išnykimo ribos atsidūrusių aukštųjų mokyklų vadovai. Trečiadienį Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektorius Aivaras Ratkevičius Seimo nariams įrodinėjo, kad jo universitetas – labai geras.
Aivaras Ratkevičius
Aivaras Ratkevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Trečiadienį Jaunimo ir sporto reikalų komisija svarstė klausimą dėl sporto mokslo ir studijų potencialo koncentravimo Lietuvos sporto universitete.

LSU Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) yra pateikęs pasiūlymą, kuriame leido suprasti nenorintis integruotis į jokias kitas aukštąsias mokyklas. Jis pasiūlė universitetinių studijų programų, susijusių su sportu, koncentravimą LSU.

Į komisijos posėdį atvykęs LSU rektorius kalbėjo, kad sunku įsivaizduoti Lietuvą be sporto, samprotavo apie žmonių skaičiaus mažėjimą, kuris nulems ir studentų mažėjimą.

Jis teigė, kad, palyginti su specializuotais sporto universitetais kitose šalyse, LSU studentų skaičius nėra toks ir mažas – kasmet į LSU įstoja apie 360 studentų.

„Jei nereikėtų to sporto, mes tikrai bankrutuotume“, – sakė jis, pabrėžęs, kad studentai noriai moka už mokslą.

A.Ratkevičius parlamentarams pasakojo, kad finansinių sunkumų universitetas neturi, yra kompaktiškas, atsinaujinęs patalpas, o užsienio specialistai esą jį akreditavo dar šešeriems metams.

LSU greičiausiai taps akademija

Tačiau komisijos posėdyje dalyvavęs švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas sakė, kad A.Ratkevičius kai ką nutylėjo: „Rektorius pristatė, bet labai švelniai, iš gerosios pusės viską pristatė. Faktai yra drastiškesni.“

Anot G.Viliūno, studentų skaičius mažės labai drastiškai, o didieji universitetai „savo kąsnius pasiims“.

„Kiek lieka sporto universitetui? Didelė bėda. Mes norime užbėgti už akių išnykimui atskirų mokslo ir studijų sričių, tokių kaip sportas, kuris galėtų atsidurti neblogoje padėtyje“, – kalbėjo viceministras.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Giedrius Viliūnas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Giedrius Viliūnas

G.Viliūno teigimu, ŠMM darbo grupė Vilniuje paliks Vilniaus universitetą, tačiau Kaune bus imamasi drastiškesnių priemonių – pagrindinis universitetas bus lipdomas iš kitų aukštųjų mokyklų. Jis svarstė, kad LSU galėtų tapti to didžiojo universiteto dalimi – akademija su savo teisėmis: priėmimo taisyklėmis, biudžetu, vadovu.

„Tai galima padaryti teisiškai – Seimo valioje tai yra“, – pabrėžė jis.

Viceministras sutiko, kad būna mažų, aukšto lygio aukštųjų mokyklų, bet brangu jas išlaikyti.

„Valstiečių“ frakcijos narys Valerijus Simulikas posėdyje kalbėjo, kad profesionalūs treneriai nenukrito iš dangaus, o ŠMM komisija kėsinasi į aukštųjų mokyklų autonomiją.

Komisijos pirmininkas, „valstietis“ Kęstutis Smirnovas svarstė, kad Lietuvai reikia mokyklos, kuri rengtų profesionalius sportininkus, nes, jo žodžiais, mes visi norime medalių.

Trečiadienį 15min paklaustas, ar Seimo Jaunimo ir sporto komisijoje atsidūrė savo iniciatyva, A.Ratkevičius sakė, kad komisija yra jaunimo ir sporto reikalams, o jis atstovauja sporto universitetui: „Jei mes neturėtume pasiūlymų tokiai komisijai, kokia turėtų būti sporto vizija, būtų keista.“

„Užtarimas toks keistas žodis. Jeigu nesupranti dėl ko tu turi užtarti, tai dėl to labai sunku ką nors užtarti. Tai reikia mums aiškinti, ką mes mąstome iš pradžių, o po to, kai žmonės į tai pažiūrės, jiems atrodys vienaip ar kitaip“, – paklaustas, ar tai nėra paprasčiausias užtarimo ieškojimas, teigė rektorius.

„Valstiečių“ parama universitetams supykdė premjerą

Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės įkurta darbo grupė, anot viceministro, yra įpusėjusi darbą.

Trečiadienį Seimo Švietimo ir mokslo komitetas nusprendė pritarti Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Vytauto Didžiojo universitetų (VDU) susijungimui, nelaukiant, ką nuspręs ŠMM darbo grupė.

Tai labai supykdė premjerą Saulių Skvernelį. Jis net paskelbė suabejojęs, kad LVŽS deklaruota pokyčių idėja nebuvo tik gražus ir viliojantis rinkiminis šūkis, ir ketina etikos sargams apskųsti „valstietį“ Eugenijų Jovaišą. Tačiau partijos skilimo galimybės S.Skvernelis dar nemato.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?