Praėjusiųjų metų pabaigoje streikavus mokytojams ir įvykus nepasitenkinimo akcijai S.Skvernelis pareiškė, kad A.Tapinas nėra žurnalistas, jis – politikas.
A.Tapinas vėliau pareiškė, kad S.Skvernelio išsakyti teiginiai, kad jis užsiima politine veikla, organizuoja mokytojų protesto akcijas ir siekia nuversti teisėtai išrinktą valdžią, neatitinka realybės ir žeidžia jį kaip žurnalistą.
Jis reikalavo, kad S.Skvernelis atsiprašytų per 14 dienų, o to premjerui nepadarius, kreipėsi į EPK.
Komisijos žurnalistas prašė atlikti tyrimą, ar S.Skvernelis nepažeidė politikų elgesio kodekso. Tarp A.Tapino prašymų taip pat buvo rekomenduoti S.Skverneliui jo viešai atsiprašyti, o įtarus nusikalstamos veikos požymių atiduoti medžiagą teisėsaugai.
„Valstiečių“ frakcijos narys V.Poderys teigė nesuprantantis, dėl ko A.Tapinas įsižeidė.
„Schematiškai sakinį į tris dalis išskaidžiau, dėl ko, tikėtina, ar matyt buvo įsižeista. Tai tas pirmasis yra, kad jis yra prisidėjęs prie mitingo organizavimo, tai čia galima įsižeist. Ar tikrai? Pats savęs klausiu, ar aš įsižeisčiau, – svarstė jis. – Antras, kad jis tampa ar tampa panašus į politiką. Ar čia įžeidimas? Ar mes dabar turim įsižeisti, kad mes politikai esam? Nežinau.“
Tuomet V.Poderys pacitavo S.Skvernelio garsiąją citatą apie ketinimus pakeisti teisėtai išrinktą valdžią.
„Tai dėl ko čia reikia įsižeist? Absoliučiai natūraliai klausiu ir savęs, ir jūsų, dėl kurio punkto reikia įsižeisti ir kur čia pažemėjo reputacija asmens?“, – klausė „valstiečių“ frakcijos narys.
Konservatorius Antanas Matulas siūlė ekspromtu sprendimų nepriimti – nuspręsti pradėti tyrimą ir šį atvejį išanalizuoti.
Kuris iš tų pareiškimų trijų ar keturių gali įžeisti normalios psichikos arba tą vidutinį Lietuvos gyventoją?
„Aš siūlau, atsižvelgiant į tai, kad poveikis jo reputacijai galimai padarytas ir jis pateikė čia kelis faktus, tyrimą pradėti“, – sakė jis.
Tačiau balsuojant jo mintį palaikė tik kitas konservatorius Kazys Starkevičius ir liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Kiti balsavę EPK nariai arba balsavo prieš, arba susilaikė.
Konservatorius kalbėjo, jog faktas yra tai, kad ši valdžia per skausmingai reaguoja į kritiką ir keršija.
V.Poderys teigė, kad vertinti A.Tapino pareiškimą reikia pagal argumentaciją, o ne pagal jo skundo lapų skaičių.
„Yra tie du sakiniai, kuriuos cituoja, jie ir yra vada tam visam samprotavimui. Pagal esmę irgi turime žiūrėti – nemalkim tuščiai. Kaip jūs manote kolegos, žmogiškai, kuris iš tų pareiškimų trijų ar keturių gali įžeisti normalios psichikos arba tą vidutinį Lietuvos gyventoją?“, – klausė V.Poderys.
A.Matulas sakė, kad patikrinus faktus galima būtų aptikti, kad A.Tapinas neorganizavo mokytojų mitingo.
„Bet kur čia pažeminimas? Gali būti faktologinė klaida, aš sutinku, bet kur pažeminimas?“, – jo klausė V.Poderys.
Seimo EPK pirmininkė Rita Tamašunienė nuo balsavimo nusišalino, o komisijoje dirbanti „valstietė“ Aušra Papirtienė pareiškė nematanti dėl ko nusišalinti.
Abi šios parlamentarės praeityje sulaukė A.Tapino kritikos, tad žurnalistas jas ragino būti objektyviomis.