EPK tokį sprendimą argumentuoja Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimu, tačiau A.Valinskas atremia, jog išaiškinime apie parlamentarų dalyvavimą televizijos laidose nepasakyta nė žodžio.
„Kol kas sprendimo nemačiau, kai pamatysiu, žiūrėsim, ką daryt. Bet, kiek pamenu KT išaiškinimą, ten nė žodžio nebuvo apie dalyvavimą televizijos projektuose, o draudžiama turėti kokių nors darbinių įsipareigojimų“, – BNS sakė A.Valinskas.
Irozinuodamas jis pridūrė: „Kai A.Salamakinas priims sprendimą nebesifilmuot „Kakadu“, mes priimsime sprendimą nebesifilmuoti kitoms laidoms“.
Į KT, prašydamas išaiškinti dėl Seimo narių papildomos veiklos, kreipėsi Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.
Konstitucinis Teismas išaiškino, kad Seimo nariams draudžiama bet kokia veikla komercinėse struktūrose, jei ji susijusi su darbo ar užduočių atlikimu, taip pat be kokie darbo santykiai.
Pagal vasarį KT paskelbtą išaiškinimą, Seimo nariui neleistinas darbas apima bet kokią veiklą privačioje įstaigoje, įmonėje, organizacijoje arba jai atstovaujant, jeigu ši veikla yra susijusi su darbo atlikimu, pareigų užėmimu, tarnybos ėjimu, kitų funkcijų vykdymu, kitų užduočių atlikimu.
Pasak KT, tokia veikla Seimo nariams draudžiama nepriklausomai nuo to, ar ta veikla nuolatinė, ar epizodinė, ar ji įforminama kokia nors sutartimi, ar ne, ar už ją atlyginama, ar ne, ar ji atliekama darbo Seime, ar laisvalaikio ir atostogų metu.
Į KT A.Salamakinas kreipėsi netylant ginčams dėl papildomų parlamentarų užsiėmimų, KT 2004 metų nutarimu Seimo nariams uždraudus papildomą darbinę veiklą, taip pat ir pedagoginę. Pagal Konstituciją, Seimo narys gali užsiimti tik kūrybine veikla.