„Dėl M.Adomėno komisija nusprendė siūlyti neleisti traukti atsakomybėn, bet spręs Seimas, balsavimas pasiskirstė taip – penki buvo „prieš“, keturi „už“ ir trys susilaikė. Seimo nariai, kurie turėjo klausimų, mano, kad tai yra politinis susidorojimas, yra tame politinis šešėlis“, – BNS sakė komisijos pirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius.
Generalinis prokuroras E.Pašilis į Seimą su prašymu panaikinti M.Adomėno neliečiamybę kreipėsi antradienį. Prokuroras informavo tai darantis pagal Vilniaus apygardos teismo, gavusio žurnalistės Rūtos Janutienės skundą dėl šmeižto privataus kaltinimo tvarka, prašymą.
R.Janutienė siekia, kad M.Adomėnas dėl teiginių apie perkamą žiniasklaidą būtų pripažintas kaltu dėl šmeižto ir jai priteistas 5 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimas.
Pareiškėja ją šmeižiančia informacija laiko M.Adomėno pasisakymus 2015 metais Seime vykusios konferencijos metu, kai R.Janutienės laidą jis pavadino „perkama ir parduodama žiniasklaida“, siejo ją su Rusijos interesais.
Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.