Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 12 21

Seimo komitetas aiškinsis nepagrįsto Ukrainos rėmėjų blokavimo „Facebook“ priežastis

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį nagrinės nepagrįsto Ukrainą palaikančių asmenų paskyrų ir įrašų blokavimo priežastis socialiniuose tinkluose.
„Facebook“
„Facebook“ / 123RF.com nuotr.

„Socialinio tinklo „Facebook“ algoritmai dėl visiškai neaiškių priežasčių blokuoja ir šalina žmones, kurie remia Ukrainą, tai verčia mus pakelti šį klausimą į politinį lygmenį“, – posėdžio išvakarėse žurnalistams sakė NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Anot jo, į komiteto posėdį kviečiami ekspertai, kad paaiškintų, kaip tokie algoritmai veikia, kodėl jie sukurti, taip pat komitetas aptars, kokių veiksmų dėl to galėtų imtis valstybė, „kad žmonės, kurie remia Ukrainą, kurie kovoja informaciniame kare Ukrainos pusėje, nebūtų šalinami iš „Facebook“.

L.Kasčiūno teigimu, Lietuvos gyventojai nėra vieninteliai susiduriantys su tokia problema.

„Dar globaliau žiūrint, tai yra rimto informacinio karo problema, kur „Facebook“, gali būti, kai kuriais atvejais būna ne tiesos pusėje“, – tvirtino politikas.

Į NSGK posėdį pakviesti dezinformacijos analizės centro Debunk.org atstovai, visuomenininkai, keliantys šį klausimą, Susisiekimo ministerijos atstovai.

Praėjusią savaitę Vyriausybės kanceliarija pranešė, kad Debunk.org komanda pradeda rinkti pavyzdžius, kai „Meta“ priklausančios platformos blokuoja žinučių apie Rusijos karą Ukrainoje skaidą ar autorių veiklą. Tikimasi, jog tai padės nustatyti ne tik konkrečius atvejus, bet ir bendrą problemos mastą.

Planuojama, kad sausio mėnesį dėl šių klausimų Lietuvoje lankysis „Meta“ atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais