NSGK vadovas L.Kasčiūnas patvirtino, kad toks siūlymas suformuluotas per ketvirtadienį vykusį komiteto narių susitikimą su Valstybės saugumo departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir Policijos departamento vadovais.
„Aš noriu, kad būtų ne tik NSGK, o platesnis matymas, o jei prireiks NSGK pagalbos (atlikti parlamentinį tyrimą), mes būsime pasiruošę“, – BNS sakė L.Kasčiūnas.
Jis teigė, kad įvertinus kai kurių kolegų pasirodymą mitinge, „iš tiesų įspūdis dėl galimo nedidelio parlamentinio tyrimo ir Seimo narių atsakomybės, o po to galbūt ir dėl apkaltos proceso tikimybės, didėja“.
Pasak L. Kasčiūno, apkaltos klausimas iškiltų, jei paaiškėtų, jog parlamentarų vaidmuo neapsiribojo kalbomis mitinge, o „paaiškės gilesni procesai dėl galbūt tam tikro veiksmų koordinavimo, dėl apsikeitimo tam tikra informacija, ryškesnio, aiškesnio vaidmens“.
„Natūralu, kad (tokiu atveju) mes jau kalbame apie paramą riaušėms, ir šis (apkaltos) klausimas būtų didėjantis, tada ir tikimybė didėjanti“, – kalbėjo komiteto vadovas.
Prie Seimo antradienį surengtame mitinge kalbėjo keletas mažumai priklausančių parlamentarų, kvietimu į mitingą socialiniuose tinkluose dalijosi Darbo partijos atstovas Mindaugas Puidokas, pačiame mitinge aktyviai dalyvavo Petras Gražulis.
Šie parlamentarai taip pat buvo tarp keturių Seimo narių, kartu su Aidu Gedvilu ir Dainiumi Kepeniu, išrašiusių protestuotojams apie 70 vienos dienos leidimų į Seimą. Dėl šio atvejo Seimo valdyba svarsto galimybę riboti patekimą į parlamento rūmus.
Apie 5 tūkst. žmonių antradienį buvo susirinkę į sankcionuotą mitingą prie Seimo Vilniuje protestuoti prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.
Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.