Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 06 12 /20:50

Neringa Venckienė Seimo komisijai: jūs sprendžiate ne tik mano, bet ir savo likimą

Seimo laikinoji komisija, spręsianti ar siūlyti Seimui naikinti Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę, antradienio vakarą susirinko išklausyti pačios teisėjos.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

N.Venckienė aiškino, kad gegužės 17 d. vykdant teismo sprendimą jos tėvų namuose buvo suvaržyta jos, kaip teisėjos, teisinė neliečiamybė bei padaryti fiziniai sužalojimai, per kuriuos teisėjai esą sužalota viena ranka. Teisėja aiškino, kad tas pareigūnas, kuriam ji neva smogė yra stambus sambo čempionas.

Teisėja sakė, kad antstolės Sonatos Vaicekauskienės nurodymo pašalinti teisėją kaip kliūtį nebuvo, todėl policijos veiksmai buvę neteisėti. Taip pat N.Venckienė piktinosi, kodėl buvo išlaužti jos tėvų kiemo vartai.

Parlamentarė Dalia Kuodytė teiravosi apie N.Venckienės naudoto smurto aplinkybes.

„Sakykit, jei tas didelis sambo čempionas stovi nuleidęs rankas, o jam talžo ausis, ar tai įmanoma ar ne? Ir dar norėjau paklausti, kuria ranka smogėte sveika ar sužalota?“ – ironijos negailėjo D.Kuodytė. 

N.Venckienė aiškino trenkusi kaire ranka, nors yra dešiniarankė. „Koks man tikslas jam trenkti? Tai jis man pirmas užlaužė ranką. Aš jam nesipriešinau“, – aiškino teisėja.

Jos teiginiams pritarė parlamentaras Jonas Jagminas ir Naglis Puteikis iškėlę teoriją, kad teisėja buvo išprovokuota smogti pareigūnui, kad būtų sukurpti šią bylą. 

Be to, N.Venckienė aiškino, kad dukterėčia pati buvo įsikibusi į tetą ir pareigūnai negalėjo jos atplėšti, nes tai buvo teismo uždrausta prievarta prieš vaiką.

N.Venckienė komisijos posėdyje užsipuolė parlamentarą Stasį Šedbarą esą jis negalėjo viešai vertinti, kas smurtavo jos tėvų namuose ir apgailestavo, kad negali jo nušalinti nuo darbo komisijoje.

„Visi man metami kaltininimai yra antriniai“, – pareiškė N.Venckienė aiškindama, kad smogdama policininkui ji gynėsi, o ne puolė.

Ji taip pat pasakojo, kad anstolės į namus neįleido ne todėl, kad nenorėjo vykdyti teismo sprendimo, o todėl, kad to paprašė mergaitė, apšaukusi antstolę ragana. Teisėja gynėsi primokiusi vaiką taip elgtis ir taip piktnaudžiavusi globėjos teisėmis, kuo ją kaltina prokurorai.

„Ne kas kitas, o aš, išgydžiau mergaitę nuo patirtos prievartos“, – kalbėjo N.Venckienė. „Aš jai kaip mama. Ji mane kartais ir mama vadindavo, o su Stankūnaite, tai kas ten, jokio ryšio nėra“, – pridūrė ji.

N.Venckienė sakė, kad Laimutei Stankūnaitei buvo sudarytos visos sąlygos atvykti į jos namus ir, jei sugebės, išsivesti mergaitę, tačiau to ji nepadarė.

N.Venckienė: LAT pirmininkas „galbūt pūlinys“

Jos teigimu, jos atsistatydinimo ir anksčiau siekė Lietuvos aukščiausiojo teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius, o dabar jis esą tai daro komisijos rankomis. Ji teigė, kad jos likimą atidavus jos bylą į teismus spręs tie žmonės, kurių karjera yra G.Kryževičiaus rankose.

„To paties G.Kryževičiaus, kuris, galbūt yra pūlinys Lietuvos aukščiausiame teisme“, – įsiaudrino N.Venckienė.

Ji pripažino, kad kartais jos pasakymai būna grubūs ir nemandagūs, tačiau teigė nepadariusi jokio nusikaltimo ir nenorinti, kad su ja būtų susidorota.

S.Šedbaras prašė patikslinti, ar teisėja, kalbėdama apie susidorojimą nori pasakyti, kad ji nepasitiki Lietuvos teisine sistema ir teismų darbu. Tiesiogiai į šį klausimą N.Venckienė neatsakė. Ji papasakojo kartą tiesiogiai iš G.Kryževičiaus išgirdusi klausimą, ar ji įsivaizduojanti, kad kada nors dirbs aukščiausiame teisme.

S.Šedbaras patikslino klausimą ir paklausė, kodėl ji teigia, kad G.Kryževičius siekia susidoroti su ja, jei į Seimą dėl jos neliečiamybės kreipiasi generalinis prokuroras Darius Valys.

„Ikiteisminį tyrimą pabaigus byla perduodama teismams, kuriems dabar vadovauja G.Kryževičius“, – paaiškino N.Venckienė. Ji aiškino nesulaukusi jokių drausminių nuobaudų kaip teisėja tol, kol neprasidėjo pedofilijos byla.

Be to, N.Venckienė pareiškė, kad komisijos nariai teikdami siūlymą Seimui naikinti jos teisinę neliečiamybę, spręs ne tik jos, bet ir savo likimą. Ji sakė, kad komisijos darbą „stebi visa Lietuva ir teisybės paieškos nenutrūks“. 

„Jūsų pačių likimas priklausys nuo to, kaip jūs išspręsite. Taigi čia ne mano vienos likimas sprendžiamas, čia stebi visi, visa Lietuva“, – sakė N.Venckienė.

Dar kartą prašo pamatyti įrašus

Komisijos darbas kiek sutriko sprendžiant dėl kito posėdžio datos ir darbotvarkės. Komisijos narys Naglis Puteikis antradienį dar kartą prašė komisijos išsireikalauti vaizdo medžiagą, kurioje policija fiksuoja gegužės 17 d. vykusio teismo sprendimo vykdymo detales.

„Galime pamatyti šį unikalų vaizdo įrašą“, – sakė N.Puteikis.

„Jeigu būtų išreikalautas vaizdo įrašas, tai jis išspręstų visas problemas ir komisijai net nereikėtų nieko spręsti ir prokurorų raštai nepasitvirtintų. Jūs pamatytumėte, kad ne aš padariau nusikaltimą, o antstolė S.Vaicekauskienė ir policijos pareigūnai. Jūs žado netektumėte“, – parlamentaro siūlymą palaikė ir N.Venckienė.

Teisėja aiškino, kad neperžiūrėjus vaizdo įrašų komisijos darbas apskritai neturi jokios prasmės. Tačiau bent antradienį komisija šio įrašo dar negavo, o tik sprendė, ar jo reikalauti. 

„Prokuroro surašymas turi būti sulyginamas su vaizdo įrašu“, – argumentavo, kodėl Seimo komisija turi pamatyti vaizdo medžiagą Rytas Kupčinskas.

Komisija susitarė įrašo prašyti, tačiau trečiadienį dar susirinks, kad nuspręstų kaip surašyti kreipimąsi dėl įrašo suteikimo.

Be to, N.Puteikis reikalavo, kad N.Venckienės teisinio imuniteto naikinimo klausimą sprendžiančios komisijos posėdžiai „kaip Breiviko“ būtų tiesiogiai transliuojami visai Lietuvai.

Naujai į komisiją Darbo partijos antradienį deleguotas Mečislovas Zasčiurinskas sakė turįs dar daug klausimų ir teisėjai, ir prokurorui, todėl prašė apklausas pratęsti. Komisija prašymui dar valandą paklausinėti N.Venkienę pritarė, tačiau tai padarys dar ne trečiadienio posėdyje.

Į komisijos posėdį antradienį sugužėjo keliolika N.Venckienės šalininkų.

Praėjusį ketvirtadienį komisija išklausė prokurorą Žydrūną Radišauską. Posėdžiui tuomet pirmininkavo konservatorius Stasys Šedbaras.

Komisija turi iki birželio 20 dienos Seimui pateikti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą panaikinti Kauno apygardos Civilinių bylų skyriaus teisėjos N.Venckienės teisinį imunitetą.

Konstitucija numato, kad Lietuvoje teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo, o tarp Seimo sesijų – be prezidento sutikimo. Kad būtų panaikintas teisėjo imunitetas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjai N.Venckienei gresia įtarimai demonstravus nepagarbą teismui, nevykdžius teismo sprendimų, trukdžius antstolei atlikti pareigas, piktnaudžiavus globėjos teisėmis.

Prokurorai teigia surinkę pakankamai duomenų, kad galėtų pateikti teisėjai įtarimus pagal penkis Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, nepagarbos teismui, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo ir dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos