2019 03 21

Seimo nariai nenori, kad būtų mažinama jų alga už posėdžių nelankymą

Bandymas griežtinti Seimo narių posėdžių lankomumą parlamente patyrė fiasko. Parlamentarai ketvirtadienį, svarstydami Seimo statuto pataisas, nesutiko, kad jiems būtų mažinama alga už posėdžių nelankymą.
Seimo nariai
Seimo nariai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas siūlė Seimo statute numatyti, kad Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam Seimo, komiteto, komisijos, kurių narys jis yra, posėdžiuose to mėnesio atlyginimas mažinamas po 5 proc. už kiekvieną praleistą posėdį.

Etikos ir procedūrų komisija turėtų įvertinti, kurios priežastys pateisinamos, kurios – ne, o sprendimą dėl algos mažinimo priimtų parlamento valdyba.

Socialdarbietis Artūras Skardžius pareiškė, kad parlamentarams tenka vienu metu būti keliose vietose, todėl negalima jų bausti už posėdžių nelankymą.

Be to, parlamentaras būtų turėjęs ne tik užsiregistruoti, kad atvyko į posėdį, bet ir dalyvauti svarstant daugiau kaip pusę klausimų iš anksto paskelbtame posėdyje. Tik tokiu atveju būtų fiksuota, kad jis dalyvavo posėdyje.

Tačiau ketvirtadienį už tokius siūlymus balsavo 29 Seimo nariai, prieš buvo penki, susilaikė 45.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys socialdemokratas Julius Sabatauskas atkreipė dėmesį, kad statutą keisti būtina dėl Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Julius Sabatauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Julius Sabatauskas

Teismas yra pripažinęs antikonstitucine Seimo statuto normą, parlamentarui be pateisinamos priežasties praleidus daugiau kaip pusę posėdžių, jis netenka trečdalio algos.

Po tokio KT sprendimo, minėta sankcija nustojo galios, tai yra šiuo metu už posėdžių nelankymą Seimo nariai gauna visą atlyginimą.

„Šiuo metu yra taip, kad ne praleidus visus Seimo posėdžius, o tokių Seimo narių tarp mūsų yra, nėra taikomos jokios sankcijos“, – atkreipė dėmesį Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Rita Tamašunienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rita Tamašunienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rita Tamašunienė

„Jeigu paprastas pilietis neatvyktų į darbo vietą ir neturėtų pateisinamų priežasčių, jo lauktų atleidimas iš darbo arba griežtas papeikimas, arba kitos darbdavio sankcijos“, – teigė ji.

Etikos komisijos vadovė sakė, kad Seime yra parlamentarų, piktnaudžiaujančių tuo, kad už posėdžių nelankymą šiuo metu netaikoma jokių sankcijų.

Socialdarbietis Artūras Skardžius pareiškė, kad parlamentarams tenka vienu metu būti keliose vietose, todėl negalima jų bausti už posėdžių nelankymą.

„Svarstant tokius dalykus, norėčiau atkreipti dėmesį, kad parlamentas nėra vaikų darželis. Galų gale čia sąmoningi žmonės, atstovaujančios valdžios atstovai puikiai supranta, ką daro, kaip daro ir kad vienu metu dažniausiai reikia atlikti keletą darbų, būti keliose vietose“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų