Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, kai kurie tautos atstovai nusprendė išsipirkti iš valstybės skiriamų pinigų nuomotus automobilius. Dėl automobilių, kurie buvo nuomojami iš mokesčių mokėtojų kišenės, prokurorams gali tekti aiškintis mažiausiai septyniems esamiems ir buvusiems Seimo nariams.
Tarp parlamentarų, kurie galėjo iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų nuomotus automobilius vėliau įsigyti, dienraštis vardija Mariją Aušrinę Pavilionienę, Liudviką Sabutį, Egidijų Klumbį, Rimantą Smetoną, Petrą Luomaną. Arminas Lydeka, pasak dienraščio, pasibaigus kadencijai automobilį grąžino nuomos bendrovei, tačiau iš tos pačios bendrovės įsigijo kitą.
Ar už mokesčių mokėtojų pinigus automobilius nuomojęsi, o vėliau jų savininkais tapę politikai valstybei padarė žalą ir kokią, Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius nesiėmė spręsti. Anot prokuroro, ar valstybei buvo padaryta žala – bus nustatyta tyrimo metu. „Prokurorai renka medžiagą ir aiškinasi, kurie Seimo nariai, švelniai tariant, pasinaudojo proga“, – „Lietuvos rytas“ cituoja R.Jancevičių.
Praėjusią kadenciją jau buvo kilęs skandalas dėl Seimo narių automobilių paaiškėjus, kad politikai su juos nuomojančiomis bendrovėmis yra sudarę slaptas jų išpirkimo sutartis. Tai išlindo į viešumą po to, kai važiuodamas buvusios Seimo narės A.Baukutės nuomojamu visureigiu į šviesoforą rėžėsi jos vyras. Paaiškėjo, kad tuometė parlamentarė buvo sudariusi ne tik automobilio nuomos, bet ir atpirkimo sutartis.
2009 metų pabaigoje prokurorai teismui pateikė ieškinį prašydami panaikinti šias sutartis. Prokurorai buvo įsitikinę, kad tuometė parlamentarė siekė pasipelnyti valstybės sąskaita. Tada paaiškėjo, kad slaptas sutartis su automobilius nuomojusiomis bendrovėmis, be A.Baukutės, buvo sudarę dar dvylika Seimo narių. Tam iškilus viešumon, parlamentarai suskubo sutartis anuliuoti, todėl prokurorai dėl kitų Seimo narių į teismą nesikreipė.