Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2010 10 29

Seimo narys siūlo dėl mandato panaikinimo balsuoti atvirai

Konservatorius Evaldas Jurkevičius siūlo keisti Seimo Statutą numatant, kad apkaltos proceso metu dėl kaltinimo formuluočių ir mandato naikinimo būtų balsuojama atvirai.
Seimo salėje įrengti stacionarūs kompiuteriai suteikia prieigą tik prie oficialaus parlamento tinklalapio, tačiau Seimo nariai neretai atsineša asmeninius nešiojamuosius kompiuteriais, kuriais gali naršyti kur panorėję.
Seimo salėje / Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr.

Šiuo metu Statutas numato, kad dėl kaltinimo formuluočių apkaltos proceso metu balsuojama slaptai. Šią nuostatą ir siūlo braukti E.Jurkevičius.

Taip pat parlamentaras Statuto nuostatą, kad nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių, siūlo papildyti – atviru balsavimu.

E.Jurkevičiaus tvirtinimu, slaptas balsavimas dėl apkaltos proceso parlamentarams leidžia išvengti rinkėjų kontrolės.

„Pagal dabar galiojančias Seimo Statuto nuostatas dėl Seimo nario mandato naikinimo balsuojama slaptai. Iš rinkėjų atimama konstitucinė teisė patikrinti, kaip išrinkti atstovai Seime vykdo jų valią. Manytina, kad siekiant užtikrinti aiškumą, atvirumą ir skaidrumą balsavimas privalo būti atviras“, – aiškinamajame rašte teigia Seimo narys.

Seimas kitą mėnesį turėtų balsuoti dėl Seimo narių Aleksandro Sacharuko ir Lino Karaliaus mandato naikinimo, Konstituciniam Teismui paskelbus, kad jie šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos