2016 03 10 /12:10

Seimo opozicija surinko parašus po interpeliacija aplinkos ministrui

Seimo opozicija pradėjo interpeliacijos procesą aplinkos ministrui „tvarkiečiui“ Kęstučiui Trečiokui. Ketvirtadienį surinktas reikiamas parlamentarų parašų skaičius, kad būtų galimą pradėti šią procedūrą. Interpeliaciją K.Trečiokui pasirašė 36 Seimo nariai iš opozicinių Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijų.
Seimas baigė pavasario sesija
Seimas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Seimo statutas numato, kad interpeliaciją ministrui gali inicijuoti ne mažiau kaip penktadalis arba 29 Seimo nariai

„Situacija tokia, kad aplinkos ministras įkrito į gilią melo duobę. Iš jos ministras dar galėtų išlipti ne tempiamas už ausų, bet savo jėgomis, nuspręsdamas pasitraukti iš pareigų. Jeigu taip neatsitiktų, parengėme interpeliacijos tekstą, kuris galbūt padės ministrui apsispręsti“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eligijus Masiulis.

Ministro prašoma pasiaiškinti dėl jo liudijimo Seimo Antikorupcijos komisijai ir galimo melo, pasakojant Vyriausybės nutarimo projekto dėl kurortų apsaugos zonų panaikinimo priėmimo aplinkybes.

„Ar pripažįstate, kad Druskininkų mero Ričardo Malinausko prašymu Jūs asmeniškai rūpinotės, kad Vyriausybei būtų kuo skubiau pateiktas ir priimtas Vyriausybės nutarimo Nr.343, kuriuo apibrėžiamas kurortinių zonų statusas, pakeitimas? Ar pripažįstate, kad Seimo Antikorupcijos komisijai teikėte melagingą informaciją dėl minėto Vyriausybės nutarimo priėmimo aplinkybių, t. y. Komisijai pateikėte melagingą informaciją, kad Druskininkų meras Jums neskambino ir neprašė Jūsų kuo greičiau pakeisti Vyriausybės nutarimą Nr. 343; kad Jūs nežinojote, jog skubus Vyriausybės nutarimo pakeitimas R.Malinauskui reikalingas prieš bylos dėl Vijūnėlės dvaro statybų nagrinėjimą teismo posėdyje?“ – klausiama interpeliacijoje.

Druskininkų savivaldybės nuotr./Druskininkų keltuvo statybų pradžia
Druskininkų savivaldybės nuotr./Druskininkų keltuvo statybų pradžia

Interpeliacijos autoriai domisi, ar už šio Vyriausybės nutarimo pakeitimą kam nors žadėtas koks nors atlygis.

Teisėsauga praėjusią savaitę pranešė nutraukusi ikiteisminį tyrimą, kuriame aiškinosi galimą neteisėtą poveikį rengiant Vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo. Iš viešai paskelbtų pokalbių išklotinių paaiškėjo, kad Druskininkų meras socialdemokratas R.Malinauskas ne kartą prašė aplinkos ministro K.Trečioko parengti nutarimą dėl kurortų apsaugos zonų panaikinimo, o šis pažadėjo tai padaryti. Toks Vyriausybės nutarimas priimtas pernai rugsėjį.

Pasakodamas šio nutarimo priėmimo aplinkybes ministras žurnalistams ir Seimo Antikorupcijos komisijai tvirtino, kad meras tik kartą jam ir gerokai anksčiau skambino bei klausė, kodėl vilkinamas dokumento priėmimas. Be to, ministras teigė nežinojęs, kad pakeisti Vyriausybės nutarimą prašoma dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro statybų Druskininkuose, nors pokalbiai atskleidė, kad meras apie tai informavo ministrą.

Taip pat teiraujamasi, ar K.Trečiokas yra neatlygintinai naudojęsis Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“, kitų Druskininkų sveikatinimo įstaigų paslaugomis.

Opozicija aplinkos ministro klausia ir apie kitą teisėsaugos atliekamą ikiteisminį tyrimą, susijusį su jo atstovaujama partija. Teiraujamasi, ar partijos pirmininkas Rolandas Paksas prašė jo dėl Prienuose esančio prekybos centro statybų įteisinimo.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą, kad dienraščio „Lietuvos rytas“ vadovas Gedvydas Vainauskas sutarė su R.Paksu, jog šis už kyšį paveiks Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojus, kad jie leistų pradėti eksploatuoti „Norfos“ parduotuvę Prienuose. G.Vainauskui šiame tyrime jau pateikti įtarimai. R.Paksas apklaustas kaip specialusis liudytojas. Generalinė prokuratūra ketina kreiptis į Europos Parlamentą dėl politiko teisinės neliečiamybės panaikino, siekiant pareikšti įtarimus.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pavaldi Aplinkos ministerijai.

Taip pat K.Trečioko klausiama dėl politinės atsakomybės už tai, kad „pavaldžioje struktūroje vyksta prekyba postais, kurioje dalyvauja ir su Jūsų atstovaujama partija susiję asmenys“.

Keliamas klausimas ir dėl asociacijos EEPA esą nepagrįstai nutrauktų veiklos licencijų ir neteisėtai nustatytų atliekų tvarkymo garantinių tarifų.

Keliamas klausimas ir dėl asociacijos EEPA esą nepagrįstai nutrauktų veiklos licencijų ir neteisėtai nustatytų atliekų tvarkymo garantinių tarifų.

„Ar prisiimate politinę atsakomybę dėl to, jog Jums ir Aplinkos apsaugos agentūrai, kurios savininko teises ir pareigas įgyvendina Aplinkos ministerija, vos per tris mėnesius kelis kartus pažeidus įstatymus ir konstitucinius principus, šimtai Lietuvos verslo įmonių patyrė nuostolius bei žalą jų dalykinei reputacijai?“ – rašoma interpeliacijoje.

Seimo statutas numato, kad surinkus parašus interpeliacija įteikiama Seimo pirmininkui, kuris nedelsdamas ją užregistruoja ir perduoda atitinkamam Vyriausybės nariui. Šis Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites atsakyti į interpeliacijos klausimus. Gavęs atsakymą, Seimas sesijos metu turi jį apsvarstyti savo posėdyje ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

Po atsakymų parengiamas Seimo nutarimas, ar ministro atsakymai tenkina, ar netenkina parlamentarų. Jeigu atsakymai pripažįstami nepatenkinamais ir pareiškiamas nepasitikėjimas, toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, tai yra ne mažiau kaip 71. Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras privalo atsistatydinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis