2020 11 03

Seimo pirmininkas atsisako dėl LLRA-KŠS skundo dėl rinkimų kreiptis į KT

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis taip pat atmetė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Seimo rinkimų rezultatų. Anksčiau tą padarė prezidentas Gitanas Nausėda.
Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Seimo pirmininkas kreipimosi į Konstitucinį Teismą Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) skundo pagrindu inicijuoti neketina“, – antradienį V.Pranckiečio poziciją BNS perdavė jo atstovas spaudai Paulius Žeimys.

Anot parlamento vadovo, LLRA-KŠS nurodomos aplinkybės, dėl kurių skundžiami rinkimų rezultatai, rinkimų kampanijos įstatymo nepažeidžia. V.Pranckietis priminė, kad tokį sprendimą dėl šios situacijos praėjusią savaitę priėmė ir Vyriausioji rinkimų komisija.

„Vis dėlto Seimo pirmininkas atkreiptų dėmesį, kad į Konstitucinį Teismą galėtų kreiptis ir atskira Seimo narių grupė. Tokiam kreipimuisi prireiktų penktadalio Seimo narių palaikymo“, – teigiama komentare.

Prezidentas G.Nausėda pirmadienį LLRA-KŠS prašymą atmetė, tvirtindamas, kad partija nepateikė pagrįstų argumentų, jog organizuojant rinkimus būtų padaryti šiurkštūs rinkimų įstatymo pažeidimai.

Europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio vadovaujama partija skunde teigė, kad Seimo rinkimų įstatymą šiurkščiai pažeidė visuomenininko, laidų vedėjo Andriaus Tapino inicijuota kampanija, kuria siekta, jog partija nepatektų į parlamentą.

Vyriausioji rinkimų komisija šeštadienį patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Komisija konstatavo, kad akcija „Viso gero, Voldemortai“ ir leidinys „Viso gero, Valdemarai“ buvo neigiama LLRA-KŠS reklama, tačiau rinkimų kampanijos įstatymo nepažeidė, nes nei A.Tapinas, nei „Laisvės TV“ nebuvo politinės kampanijos dalyviai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Valdemaras Tomaševskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Valdemaras Tomaševskis

A.Tapinas sako, kad jis jokių teisės aktų nepažeidė, o akcija negali būti prilyginama politinei kampanijai.

Pagal įstatymą, Seimo rinkimų dalyviai per 24 valandas nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimų gali juos apskųsti Seimui arba prezidentui, o Seimas ar prezidentas ne vėliau kaip per 48 valandas kreipiasi į Konstitucinį Teismą su paklausimu dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis