„Lietuvos nacionalinėje teisėje nėra net klausimo apie galimą lyčių diskriminaciją. Bet praktikoje atliktos analizės rodo, kad egzistuoja ekonominė nelygybė“, – ketvirtadienį Seime atidarymo kalboje pabrėžė V.Pranckietis.
„Turime aiškiai apibrėžti priežastis ir siekti, kad skirtumo tarp vyrų ir moterų uždarbio neliktų. Visi esame lygūs prieš visus, pirmiausia – vieni prieš kitus“, – sakė Seimo pirmininkas.
Savo kalboje jis taip pat teigė, kad Lietuva „visada aiškiai pasisakė už lyčių lygybę ir galimybes“.
„XX amžiaus pradžioje Europoje plėtęsis feministinis sąjūdis sukėlė atgarsį ir Lietuvoje: 1905 metais Vilniuje buvo įkurta Lietuvos moterų organizacija, tais pačiais metais vykęs Didysis Vilniaus Seimas deklaravo visuotinių Seimo rinkimų principus, moterų rinkimų teisę“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.
Tačiau jis pripažino, kad 1917 metais Vilniaus konferencijoje moterims nebuvo suteikta galimybė dalyvauti, ir tūkstantinė moterų minia ir lygiavertiškumo siekiantys aktyvistai susirinko Kaune jau kitą dieną po Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo – 1918-ųjų vasario 17 dieną.
„Ši diena yra istorinė – moterų vienybė ir solidarumas perkėlė Lietuvą į kitą lygį, gimė pažangi, atgimstanti Europos valstybė“, – sakė parlamento vadovas.
„Šiais metais Lietuva švenčia Valstybės atkūrimo 100-metį. Kartu tai ir balsavimo teisės suteikimo moterims 100-metis“, – pažymėjo V.Pranckietis.
Ketvirtadienį Vilniuje, Seimo rūmuose, prasidėjo tarptautinė moterų politinių lyderių konferencija.
Į prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamą aukšto lygio renginį Seime atvyko politikės iš daugiau nei 70 šalių. Jos su verslo, akademinės bendruomenės, pilietinės visuomenės atstovais aptars, kaip paskatinti moterų dalyvavimą politikoje, užtikrinti lygiavertes ekonomines galimybes, stabdyti smurtą prieš moteris.
Renginys organizuojamas Vilniuje Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį ir atkreipiant dėmesį, kad Lietuva prieš šimtą metų viena pirmųjų Europoje suteikė moterims teisę balsuoti, pranešė Seimas.