15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
2017 10 12 /14:52

Seimo pirmininkas su delegacija netilpo į „Air Baltic“ lėktuvą: aviakompanija žada kompensaciją

Iš Briuselio į Vilnių trečiadienį turėjęs grįžti Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis su delegacija buvo priverstas likti nakvoti Belgijoje, nes netilpo į aviakompanijos „Air Baltic“ lėktuvą.
Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Atgal turėjome grįžti su „Air Baltic“ per Rygą. Kaip visada su „Air Baltic“ – netikėtos problemos. Į Briuselį atsiuntė mažesnį lėktuvą, tai mus su visu Seimo pirmininku „išmetė“. Nebetilpome“, – savo „Facebook“ profilyje paskelbė vienas iš delegacijos narių parlamentaras konservatorius Andrius Kubilius.

Seimo pirmininkas V.Pranckietis BNS pasakojo, kad trečiadienio vakarą atvykus į oro uostą, iš pradžių pranešta, jog skrydis nukeltas, tik po valandos paaiškėjo, kad dalis keleivių netelpa.

„Po valandos pranešė, kad mažesnis lėktuvas bus. Visi, kurie tranzitiniai keleiviai, tie, kas į Vilnių turėjo skristi per Rygą, visus mus paliko, – teigė parlamento vadovas. – Mes sakėme, kad susitvarkysime, kad mašiną išsikviesime, parveš. Ne, ne, sako. Davė viešbutį.“

Anot Lietuvos politikų, praleidusi naktį oro uosto viešbutyje, Lietuvos delegacija namo priversta grįžti kitų avialinijų – LOT – lėktuvu per Varšuvą.

Dėl to atšaukta didžioji dalis ketvirtadienio Seimo pirmininko darbotvarkės.

Seimo pirmininkas tikisi, kad „Air Baltic“ atlygins padarytą žalą. „Bus geras būdas pažiūrėti, kaip veikia ši sistema“, – sakė jis.

V.Pranckietis dviejų dienų oficialaus vizitu Briuselyje viešėjo antradienį ir trečiadienį.

Didesnis lėktuvas sugedo

Bendrovės nuotr./„airBaltic“
Bendrovės nuotr./„airBaltic“

15min atsiųstame komentare Latvijos skrydžių bendrovė „airBaltic“ patvirtino, kad spalio 11 d. dėl techninės problemos įmonei priklausantis „Bombardier CS300“ orlaivis negalėjo atlikti skrydžio „BT604“ iš Briuselio į Rygą, o jo vietoje jį atliko mažesni „Q400 NextGen“ orlaiviai.

„airBaltic nuoširdžiai atsiprašo visų keleivių dėl bet kokių nepatogumų. Kartais dėl techninių priežasčių atsiranda situacijų, kai turime skraidyti mažesniais orlaiviais, nei planuota, ir keleivius perkelti į kitą turimą „airBaltic“ ar kitą oro linijų skrydį. Dėl šios priežasties vidutiniškai 0,03 proc. „airBaltic“ keleivių nukenčia. Tokiais atvejais suteikiame jiems kompensacijas.

Tokiose situacijose, kai dėl įrangos pakeitimo oro bendrovė negali gabenti visų keleivių į paskirties vietą reguliaraus skrydžio metu, oro linijų bendrovė ieško savanorių, kurie būtų pasiruošę skristi vėliau. Visiems kitiems kaip ir priklauso suteikiama teisė gauti kompensaciją, taip pat viešbučių ir avialinijos teikiami maitinimo kuponai.

Deja, šiuo atveju savanorių skaičius buvo nepakankamas. Tokiais atvejais oro linijų bendrovė įvertina, kurios keleivių grupės turi įlipti į lėktuvą – į šias grupes įeina vaikai, žmonės su negalia“, – sakė „airBaltic“ atstovai.

Premjeras: ilgesniems valstybės vadovų vizitams būtų racionalu nuomotis lėktuvus

Premjeras ir Seimo pirmininkas teigia, kad vis kylant sunkumų su reisinėmis avialinijomis, valstybių vadovų vizitams į užsienį galėtų būti nuomojami orlaiviai.

„Manau, kad kalbant apie ateitį tikrai yra svarstytinas klausimas, ar nuomotis, ar turėti, sakykime, ne Vyriausybei, Prezidentūrai ar Seimo pirmininkui, bet visai valstybei lėktuvą, kuris reikalingas, kuris galėtų būti nuomojamos, nupirktos atitinkamos valandos. Tikrai atrodo keistai, kai aukščiausias valstybės vadovas, prezidentas kariniu lėktuvu nusileidžia civiliniame oro uoste ir tiesiamas raudomas kilimas“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Manau, kad racionaliausias būdas būtų pirkti skraidymo valandas.

Jis teigė pats į vizitus užsienyje keliaujantis ir pigių aviakompanijų „Ryanair“, „Wizz Air“ ar kompanijos „Air Baltic“ lėktuvais ir dėl to nematantis didelių problemų, nors pasitaiko vėlavimų, atšauktų reisų.

„Manau, kad racionaliausias būdas būtų pirkti skraidymo valandas. Tada iš institucijų asignavimų, kurie skirti, jų nedidinant, ir nuspręsti (nuomotis ar ne – BNS). Yra vizitų, kur tikrai galima reisiniu lėktuvu sėkmingai nuskristi, bet yra tokių, kur tenka keliauti per keletą valstybių, laukti oro uostuose“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų