2017 11 15

Seimo pirmininkas: tyrimo dėl Artūro Skardžiaus išvados nesudaro pagrindo kreiptis į VSD

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kala dar vieną vinį į parlamentinio tyrimo dėl Artūro Skardžiaus veiklos išvadas. Parlamento vadovas dar neseniai svarstė, ar peržiūrėti A.Skardžiaus galimybę dirbti su įslaptinta informacija. Dabar, po tokių išvadų, Seimo pirmininkas šios galimybės nebemato.
Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Parlamentinį tyrimą atlikusi Seimo Antikorupcijos komisija priėmė „kompromisines“ išvadas. Taip jas LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ antradienį pavadino komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius. Komisijos parengtas dokumentas ilgas ir išsamus, jame kalbama ir apie abejotinas A.Skardžiaus šeimos pajamas iš žemės nuomos, ir apie „Gazprom“ banko finansuojamą verslą Baltarusijoje, ir apie galimai neskaidrius pasiūlymus įstatymams. Tačiau ten, kur prasideda faktinės komisijos išvados, pajėgta pasakyti tik tiek, kad A.Skardžius galėjo patekti į interesų konflikto situaciją.

V.Pranckiečio nuomone, tokių išvadų negana kreipimuisi į Valstybės saugumo departamentą su prašymu peržiūrėti, ar A.Skardžius ir toliau gali turėti prieigą prie įslaptintos informacijos.

„Seimo pirmininkas kol kas neplanuoja kreiptis į jokias saugumo tarnybas, nes kol kas dar nėra teisinio pagrindo inicijuoti leidimo dirbti su įslaptinta informacija atėmimą. Kol kas nėra visi tyrimai baigti. STT atlieka dar ikiteisminį tyrimą – tai lauksime dar ir šito tyrimo rezultatų, ir tada jau galutinai pirmininkas nuspręs, ar jis kreipsis dėl galimybės atimti jam tą leidimą“, – tokią parlamento vadovo poziciją 15min perdavė Seimo pirmininko sekretoriato vadovė Gintarė Žukaitė.

Pasak jos, Antikorupcijos komisijos išvados „nesudaro pagrindo kreiptis į saugumo tarnybas“. Taigi Mindaugo Basčio scenarijus A.Skardžiui kol kas negresia.

Būtent V.Pranckiečio sprendimas dėl M.Basčio galimybių dirbti su slapta informacija pradėjo šio politiko apkaltos procesą. M.Bastys, kaip ir A.Skardžius, kandidatavo į Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko postą. Prasidėjus skandalui dėl Seimo pirmininko sprendimo, jis savo kandidatūrą atsiėmė. Šiuo metu M.Bastys nepriklauso nei LSDP frakcijai, nei nuo jos su A.Skardžiumi atskilusiam naujam dariniui, su „valstiečiais“ dirbančiam „frakcijų koalicijoje“.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Artūras Skardžius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Artūras Skardžius

Antikorupcijos komisijos išvadas kritikuoja tiek Seimo opozicija, tiek Prezidentūra. Prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė išvadas pavadino parlamentinių tyrimų diskreditavimu. Vis dėlto komisijos vadovas V.Gailius šią savaitę pareiškė matantis pagrindą rengti apkaltą A.Skardžiui. Vis dėlto abejojama, ar tokios komisijos išvados gali tapti tvirtu pagrindu šiam procesui.

Netrūksta ir alternatyvių pasiūlymų. Antikorupcijos komisijos narys bei Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas paskelbė savo atskirąją nuomonę, kurioje A.Skardžiaus tolesnė veikla priimant politinius sprendimus energetikos sektoriuje traktuojama kaip „nesuderinama su nacionalinio saugumo interesais“. Savo ruožtu, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis siūlo tyrimą dėl A.Skardžiaus pratęsti to paties V.Bako vadovaujamame NSGK.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis