2013 04 26 /09:59

Seimo Etikos ir procedūrų komisija aiškinsis, kur dingo Neringa Venckienė

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas kalbėdamas Lietuvos televizijos laidoje „Labas rytas“ sakė neatmetantis galimybės, kad teks skelbti kelias savaites Seime nesirodančios „Drąsos partijos“ frakcijos seniūnės Neringos Venckienės paiešką.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmininkas sakė neprisimenantis situacijos, kad būtų dingęs parlamentaras ir niekas neturėtų žinių, kur jis yra.

„Aišku, situacija ypatinga – galbūt dar tokios istorijoje ir nebuvo per 9 mano, kaip parlamento nario, metus. Yra procedūros, kurios yra numatytos Seimo statute – Seimo nariams, jeigu nelanko, yra nemokamas atlyginimas, bet jeigu tęsis taip ilgai, aišku, bus paskelbtos žmogaus paieškos. Šiandieninio Seimo valdybos posėdžio metu nuspręsime, kaip elgtis su tais Seimo nariais, kurių nėra. Tiesiog galbūt reikia paskelbti paiešką – neturime jokios informacijos“, – sakė V.Gedvilas.

N.Venckienė nuo balandžio 9 dienos, kuomet parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę, nebepasirodė Seime, jos kol kas neranda ir įtarimus pateikti norintys pareigūnai.

Seimo pirmininkas priminė, jog nesant plenarinių posėdžių Seimo narys važiuoti į Europos Sąjungą gali neperspėjęs Seimo valdybos, jei važiuoja už ES ribų – turi informuoti valdybą. „Tačiau net jeigu ji (N.Venckienė – red.) yra ES valstybėje, vis tiek turėjo informuoti, nes vyksta plenariniai posėdžiai. Situacija, aišku, yra netradicinė. Priimsime sprendimus – tai vis dėlto yra Seimo narys, tad turime kažką daryti, ieškoti. Tiesiog paskelbti paiešką“, – kalbėjo parlamento vadovas.

Papildyta 9.48 val.:

Neringos Venckienės paieška Seime perduodama etikos komisijai

Klausimas dėl kelias savaites parlamente nesirodančios „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės Neringos Venckienės perduodamas Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK).

Kaip po Seimo valdybos posėdžio penktadienį sakė Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, iš pradžių komisija spręs dėl N.Vencienės praleistų posėdžių, o jei parlamentarė nepasirodys ir toliau, bus sprendžiama dėl kreipimosi į teisėsaugos institucijas.

„Tikrai neišsiaiškinom, kur ji dingo, ir kur ji yra. Aš kaip Seimo pirmininkas įpareigosiu Etikos ir procedūrų komisiją užsiimti šiuo klausimu ir išspręsti, kur visgi yra N.Venckienė. Iki gegužės pirmos dienos, jei EPK išsiaiškins, kad ji dėl nepateisinamos priežasties nebuvo Seime, pirmas žingsnis bus sumažinti atlyginimą. O toliau jei nesirodys, bus kiti žingsniai, EPK susirinks ir nuspręs, ir, manau, atiduos teisėsaugos institucijoms“, – sakė V.Gedvilas.

Pats V.Gedvilas nesiėmė vertinti, kokios gali būti N.Venckienės pasišalinimo priežastys, ar tai nėra slėpimasis  nuo teisėsaugos. „Šiandien niekas negali pasakyti, kur tas žmogus yra, gal jis ėjo, nuvirto, nugriuvo ir kažkas jam atsitiko, man būtų labai neetiška komentuoti, kas su ja atsitiko, todėl, kad aš ne ekstrasensas, kad nustatyčiau, kur ji dingusi“, – kalbėjo V.Gedvilas.

Jis patvirtino, jog Seimo kanceliarija nėra gavusi jokių dokumentų dėl parlamentarės praleistų posėdžių, jos buvimo vietos tvirtina nežinantys ir frakcijos nariai: „Absoliučiai jokios informacijos mes neturim, nei biuletenio, nieko, EPK gal nusiųs žmones, paklaus artimųjų, aš vakar kalbėjau su frakcija, jie patys nežino, kur yra N.Venckienė.“

N.Venckienė nuo balandžio 9 dienos, kuomet parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę, nebepasirodė Seime, jos kol kas neranda ir įtarimus pateikti norintys pareigūnai. Ji nedalyvavo ir „Drąsos kelio“ partijos suvažiavimuose. Šiaulių apygardos prokuratūra bandys nustatyti N. Venckienės buvimo vietą, bet oficiali paieška kol kas neskelbiama.

Savo vadovės buvimo vietos tvirtina nežinantys ir „Drąsos kelio“ partijos frakcijos atstovai. Šios frakcijos narys Vytautas Matulevičius neatmetė galimybės, kad parlamentarė gali prašyti politinio prieglobsčio užsienyje. Žiniasklaida, remdamasi neįvardintais šaltiniais, yra pranešusi, kad N. Venckienė gali būti išvykusi į tolimąjį užsienį.

N.Venckienei prokurorai nori pateikti įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Nuo 2009 metų spalio iki 2012 metų gegužės N. Venckienė buvo mirusio brolio Drąsiaus Kedžio ir buvusios jo sugyventinės L.Stankūnaitės mažametės dukters globėja. Mergaitė iš jos paimta ir perduota motinai pernai gegužės 17 dieną pasitelkus dideles policijos pajėgas.

D.Kedys kaltino L.Stankūnaitę pardavinėjus jų dukrą pedofilams. Tačiau L.Stankūnaitei nebuvo pateikti įtarimai dėl nusikalstamos veikos, o vienintelį įtariamąjį Andrių Ūsą teismas išteisino.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai