„Palinkėjau sau būti griežtesnei, reiklesnei, daugiau ir atviriau kalbėti, daugiau išsakyti savo nuomonę ir poziciją, ir manau, kad tai yra laikas, kai turi sugrįžti Loreta Graužinienė“, – pirmadienį Lietuvos televizijos „Laba diena, Lietuva“ laidoje sakė L.Graužinienė.
Darbo partiją praėjusią savaitę palikęs jos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas pareiškė, kad Seimo pirmininkė L.Graužinienė visiškai prarado įtaką, taip pat į posėdį susirinkusiai tarybai pasakė, kad neišnaudojami partijos atstovų užimami postai.
L.Graužinienė tuo tarpu sako, jog jos tolesnį likimą politikoje lems rinkėjai: „Aš planuoju kandidatuoti į Seimą, ar būsiu išrinkta, spręs rinkėjai, ar būsiu išrinkta vienmandatėje apygardoje, spręs Ukmergės krašto žmonės“.
Klausiama, ar varžytųsi dėl partijos pirmininko posto, jei jį nuspręstų palikti V.Mazuronis, susidūręs su dilema – Europos Parlamento (EP) mandatas ar lyderio pozicija „darbiečių“ sąraše, L.Graužinienė atsakė, jog partijos vadovui nėra būtina vesti partijos į Seimą, įmanomi ir kiti variantai.
„Pirmininkas turi galimybę pagal įstatymą vesti sąrašą, bet išrinkus jį į Seimą jis automatiškai netektų EP mandato, ir tai ne tik mūsų partijai (aktualu), tai lies daug partijų. (...) Dėl to (ar vesti partiją į rinkimus tikriausiai prarandant EP mandatą), tai bus partijos pirmininko apsisprendimas, ir partija laukia jo apsisprendimo, o kad partijos pirmininkas negalėdamas vesti sąrašo negali būti pirmininku, yra įvairių variantų, todėl per anksti kalbėti apie tai“, – sakė L.Graužininė.
2003 metais įkūręs Darbo partiją V.Uspaskichas jai vadovavo iki 2013 metų, o praėjusią savaitę paskelbė paliekantis partiją.
Daugiau nei prieš dvejus metus – 2013 metų liepos 12 dieną – už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą buvusiam Darbo partijos vadovui V.Uspaskichui Vilniaus apygardos teismas skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, taip pat bausmės skirtos ir dar keliems „darbiečiams“.
Pirmos instancijos teismo sprendimą apskundė tiek nuteistieji, tiek prokuratūra. Prokuroras apeliacinio teismo siūlo bausmes griežtinti, kaltinamieji prašo juos išteisinti, teigdami, kad tai politinė byla.
Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų (beveik 7 mln. eurų) pajamų ir 23 mln. litų (6,6 mln. eurų) išlaidų.