„Forma pasirinkta man galbūt nėra priimtina, tačiau ponas Ž.Pavilionis taip kalba nuolat. Pozicija, kurią jis deklaruoja, neturėtų stebint“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams komentavo Seimo pirmininkė.
Antradienį internete pasirodė iškarpytas parlamentaro Ž.Pavilionio ir Rusijos opozicionieriumi Leonidu Volkovu apsimetusio asmens pokalbio įrašas, kurio metu nuskambėjo Lietuvos politiko raginimas „nekreipti dėmesio“ į prezidentą Gitaną Nausėdą.
„Tu nekreipk dėmesio. Mes dabar Vyriausybė. Ingrida [Šimonytė], mano premjerė, galvoja kaip aš. Užsienio reikalų ministras galvoja kaip aš, mes – pati didžiausia partija, pas mus – parlamentinė respublika, o prezidentas – simbolinis. Ir viskas“, – kalbėjo Ž.Pavilionis.
Pokalbio metu jis taip pat vertino politinius procesus JAV, pasakojo apie ryšius su JAV Kongreso nariais ir kita.
Turėdama omeny, kad Ž.Pavilionis bendravo su apsišaukėliu, V.Čmilytė-Nielsen ragino pasimokyti iš šios istorijos.
„Pono Ž.Pavilionio pavyzdys parodė, kad visi turime būti labai budrūs ir atsargūs“, – sakė ji.
Seimo pirmininkė teigė nematanti priežasties, kodėl Ž.Pavilionis turėtų trauktis iš URK pirmininko pareigų.
„Aš manau, kad tam pagrindo nėra“, – teigė ji.
Opozicija žada reaguoti
Opozicijoje veikiantis Seimo „valstietis“ sutiko, kad įvykęs apsimetėlio ir URK pirmininko pokalbis – provokacija, tačiau ragino atkreipti dėmesį į jo turinį.
„Turinys daug ką pasako, ką žmonės galvoja realiai, ir vėliau kalbasi privačiai. Turinys ir pasisakymai rodo, kad pirmiausia yra nepagarba prezidento institucijai, o paskui keista leksika apie savo galimybes <...>, susireikšminimas beribis“, – žurnalistams komentavo S.Skvernelis.
„Keista girdėti, kad ir ministrė pirmininkė, ir partijos pirmininkas mąsto taip, kaip komiteto pirmininkas. Galbūt atvirkščiai turėtų būti“, – pridūrė jis.
Pasak politiko, Ž.Pavilionio retoriką reikėtų vertinti ir kitų įvykių kontekste.
„Visi tie skandalingi pasisakymai, kliurkos užsienio politikoje, manau, kad daro rimtą problemą. Valdantieji tikrai turėtų pagalvoti, ar tai nekenkia šalies interesams“, – kalbėjo S.Skvernelis.
Valdantieji tikrai turėtų pagalvoti, ar tai nekenkia šalies interesams.
Valdantieji, pasak jo, turėtų vertinti, ar Ž.Pavilioniui nereikėtų trauktis iš komiteto pirmininko pareigų:
„Tai yra valdančiųjų klausimas. Prieš rinkimus jie kalbėjo apie aukštus moralinius etikos ir skaidrumo standartus. Tai dabar tą vertina, ar tai atitinka ir tai, kalbant apie profesinę kompetenciją.“
S.Skvernelis žadėjo, kad ir opozicija nesėdės rankų sudėjus, tačiau ką darys, nenurodė.
„Opozicija artimiausiu metu imsis veiksmų komiteto pirmininko atžvilgiu“, – teigė jis.
Apgailestauja dėl opozicijos laikysenos
Pats Ž.Pavilionis, kalbėdamas su 15min, leido suprasti, kad iš URK pirmininko pareigų nesitrauks.
Jis teigė demaskavęs pokalbį ir jį inicijavusius apsišaukėlius. Taip pat tikino, kad nuo panašių atakų apsaugojo Lietuvos sąjungininkus.
Ž.Pavilionis be kita ko apgailestavo, kad opozicija, kalbėdama apie jo galimą atstatydinimą, „naudojasi Kremliaus, tikėtina, specialiųjų tarnybų sukurta medžiaga“.
Man apgailėtina, kad į rusų specialiųjų tarnybų operacijas taip aktyviai įsijungia mūsų opozicija.
„Man apgailėtina, kad į rusų specialiųjų tarnybų operacijas taip aktyviai įsijungia mūsų opozicija, taip pat kai kurie jos atstovai“, – komentavo jis.
Reaguodama į Ž.Pavilionio retoriką, prezidentūra teigė, jog jo komentarai, bandant iškraipyti prezidento statusą, silpnina tarptautines Lietuvos pozicijas.
Savo ruožtu užsienio reikalų ministras, partija Ž.Pavilioniui reiškė pasitikėjimą.
Anksčiau politikas sulaukė kritikos dėl to, kaip komunikavo vizito Sakartvele metu.