„Aš manau, kad tekstas bus parengtas jau artimiausiu metu ir sesijos pradžioje, jau rugsėjo mėnesį, vertėtų šį klausimą įtraukti į darbotvarkę, atidėlioti jo nėra prasmės“, – Žinių radijui sakė Seimo pirmininkė.
Ji nesiryžo prognozuoti, kiek parlamentarų palaikytų apkaltą R.Žemaitaičiui.
„Man sunku prognozuoti dabar, kiek bus palaikymo. Kuomet pavasario sesijos pabaigoje koalicijos frakcijų seniūnai inicijavo tokį kreipimąsi, tekstą, opozicinių frakcijų atstovai nenorėjo po juo pasirašyti, bet tai nereiškia, kad jie nebalsuos“, – kalbėjo V.Čmilytė-Nielsen.
Anot jos, Seimo nario pasisakymai ir retorika, „kuri tikrai pereina ribas tiesiog tokio rizikingesnio kalbėjimo Seimo salėje“, nusipelno vertinimo, ir Seimas jį priims.
R.Žemaitaitis savo paskyroje feisbuke birželį paskelbė keletą antisemitinio pobūdžio pasisakymų: piktinosi premjerės Ingridos Šimonytės vizitu Izraelyje, apkaltino žydus lietuvių trėmimu, žudymu. Politikas vertino žinią apie Izraelio nugriautą palestiniečių mokyklą. Parlamentaras Izraelį prilygino karą Ukrainoje vykdančiam Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir citavo antisemitinį eilėraštį.
Parlamentaro pasisakymus pasmerkė Lietuvos vadovai, kitų šalių diplomatai.
Dėl vieno iš šių pasisakymų – apie nugriautą palestiniečių mokyklą – partija „Laisvė ir teisingumas“ sustabdė R.Žemaitaičio narystę partijoje.
Seimo narys tvirtina savo teiginius apie žydus grindžiantis archyvuose rasta medžiaga.
Generalinė prokuratūra po politiko pareiškimų birželio pabaigoje pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl viešo niekinimo ir neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę. Tolesnius sprendimus prokuratūra žadėjo priimti gavusi ekspertų išvadas.