„Bet kokiu atveju, kaip bebūtų susiderėta šiomis paskutinėmis dienomis – suprantame visi, kad derybos vis dar vyksta ir kai kurie sprendimai gali būti priimti paskutinėmis dienomis, kaip tai įprastai ir būna – bet kokiu atveju, NATO summitas turi tapti aiškiu žingsniu į priekį, kalbant ir apie Ukrainos NATO perspektyvą, tiek ir apie visą NATO laikyseną Rusijos grėsmės atžvilgiu“, – LRT radijui trečiadienį tvirtino Seimo pirmininkė.
Pasak jos, stebima, kad Rusija „didina savo karines apsukas“ ir yra nusiteikusi ilgalaikei konfrontacijai su Vakarais.
„(...) turime į tai reaguoti taip pat adekvačiai, visiškai racionaliai vertindami rizikas ir pavojus“, – sakė ji.
Kyjivas tikisi aiškaus Ukrainos kvietimo į NATO po to, kai baigsis šalies karas su Rusija. Ši šalis į Ukrainą įsiveržė pernai vasarį.
Didžiosios Vakarų šalys kitą savaitę vyksiančiame NATO viršūnių susitikime daugiau dėmesio norėtų skirti praktiniam Aljanso ir Ukrainos bendradarbiavimo stiprinimui.
Prezidentas G.Nausėda interviu BNS pripažino, kad klausimas dėl NATO pozicijos Ukrainos perspektyvų Aljanse atžvilgiu nėra išspręstas, tačiau jis tikisi, kad artimiausiomis dienomis „mes vis dėlto rasime tas formuluotes, kurios bus nenuviliančios ukrainiečių ir kad jos pasakys daugiau negu tai, ką esame įpratę sakyti“.
Tuo metu Amerikos prezidentas Joe Bidenas praėjusią savaitę pareiškė, kad Jungtinės Valstijos, nepaisant Rusijos invazijos, nesiims specialių priemonių, kad Kyjivas galėtų prisijungti prie NATO. Anot JAV vadovo, ukrainiečiai „turi atitikti tuos pačius standartus“.
Visas naujienas apie NATO viršūnių susitikimą skaitykite čia.