„Aš įžvelgiau tokį gal net mėginimą prezidento prisiimti nuopelnus už gerus darbus, kuriuos Seimas ir Vyriausybė padarė per šį laiką ir, žinoma, pabarti už tai, kas dar iki šiol nebuvo padaryta“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.
Ji sako šalies vadovo kalboje pasigedusi savirefleksijos ir kadencijos apibendrinimo.
„Prezidentas visgi yra strategas, ne taktikas. Taktiniai sprendimai yra Vyriausybės rankose, vykdymas dalykų, o prezidentas brėžia strategiją ir būtų, matyt, natūralu apžvelgti tai, kas įvyko per šią kadenciją“, – kalbėjo parlamento vadovė.
V.Čmilytė-Nielsen sako taip pat neįžvelgusi „aiškios, konstruktyvios“ idėjos ateičiai.
Paklausta apie prezidento teiginį, jog „dalis visuomenės nekantriai laukia galimybės kituose rinkimuose pakeisti neįtikusią valdžią“, ji sakė laikanti tai demokratinio proceso konstatavimu.
„Kalbant apie nekantriai laukiančius rinkimų, tai, matyt, yra ir tokia visuomenės dalis, kuri ir prezidento rinkimų nekantriai laukia lygiai dėl tos pačios priežasties“, – pastebėjo parlamento vadovė.
G.Nausėda metiniame pranešime kritikavo sveikatos, švietimo reformas, prastą kelių būklę, ragino numatyti paramos Ukrainai planą, mažinti socialinę atskirtį ir pajamų nelygybę, stiprinti šeimos politiką. Daug dėmesio kalboje prezidentas skyrė saugumo klausimams.
Šalies vadovas taip pat kritikavo valdančiuosius dešiniuosius dėl nepakankamo įsiklausymo į kritiką, taip pat sakė pasigendantis politikų pasiryžimo prisiimti atsakomybę per vadinamąjį čekiukų skandalą.