„Aš galvoju, kad yra tikrai nemažai klausimų į kuriuos reikia atsakyti, stabdyti reformą nemanyčiau, kad tai būtų teisingas kelias“, – Žinių radijui trečiadienį sakė V.Čmilytė-Nielsen.
Liepos pradžioje Zarasų ligoninę paliko 12 medikų ir vadovas. Savo ruožtu Raseiniuose dalis medikų, abejodami konkurso į ligoninės direktoriaus vietą skaidrumu, pateikė prašymus išeiti iš darbo. Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog dėl to kalta sveikatos reforma.
Tuo metu Vilniaus Centro polikliniką per pirmą šių metų pusmetį palikus 40 darbuotojų, iš pareigų atleistas jos vadovas.
„Aš manau, kad turėtume išsiaiškinti, visų pirma, kokios yra priežastys vykstančių dalykų atskirose ligoninėse ir kiek man žinoma, kiek suprantu, tikrai su sveikatos reforma nei Zarasų, nei Vilniaus centro poliklinikos, nei kitas atvejis nėra susijęs, todėl sieti juos būtų neteisinga“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.
Ji taip pat pridūrė, kad Lietuvoje yra teigiamų sveikatos reformos pavyzdžių.
„Vienas iš tokių ryškiausių pavyzdžių yra Joniškio ligoninė, iš kurios gydytojai ne bėga, o į ją grįžta, atvažiuoja, nori dirbti“, – teigė ji.
Vis tik V.Čmilytė-Nielsen sakė, kad informacijos apie reformą trūksta, o komunikacija apie ją yra chaotiška.
Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija praėjusią savaitę kreipėsi į šalies pareigūnus ragindama stabdyti sveikatos tinklo priežiūros reformą bei pradėti išsamų ir viešą jos svarstymą, atlikti įrodymais grįstą vertinimą.