Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 01 20

Seimo pirmininkė I.Degutienė teigia neproteguojanti savo vyro į Onkologijos instituto vadovus

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako toliau besilaikanti nuostatos, kad Lietuvoje turėtų būti atskiras Onkologijos institutas, tačiau pabrėžia neproteguojanti savo vyro į tokios medicinos įstaigos vadovus.
Seimo pirmininkė Irena Degutienė
Seimo pirmininkė Irena Degutienė / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

„Pradėjo sklisti gandai, kad aš ginu Onkologijos institutą, nes noriu, kad mano vyras taptų to viso centro direktoriumi. Aš neproteguoju savo vyro į jokius vadovus ir jis niekur nepretenduoja“, – trečiadienį Žinių radijui sakė I.Degutienė.

Ji pabrėžė, kad moksliniai darbai be ligoninės negali būti atliekami, o administracinis Vilniaus universiteto Onkologijos instituto padalijimas į dvi įstaigas jokio rezultato neduos.

„Aš esu už tai, kad Lietuvoje būtų atskiras vėžio institutas. Mane šiandien labiausiai jaudina tai, kad sergamumas onkologinėmis ligomis įšoko į pirmąją vietą, kad Lietuvoje gyvenantys žmonės gautų aukščiausios kvalifikacijos paslaugas ir kad mokslas ir praktika medicinoje negali būti atskirti. Čia yra aksioma ir ginčytis niekam nereikia“, – sakė I.Degutienė.

Parlamento vadovė priminė, kad Seimas priėmė nutarimą, kuriuo rekomenduoja Vyriausybei atsižvelgti į onkologinių ligų paplitimą Lietuvoje, ir tvirtino, jog sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas „nebėra toks kategoriškas“.

Vyriausybė praėjusią savaitę nesutiko su parlamentarų siūlymu neskaidyti Vilniaus universiteto Onkologijos instituto į dvi įstaigas, iš kurių viena užsiims moksliniais tyrimais, kita – gydomuoju darbu.

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) projektui, pagal kurį nuo balandžio 1-osios institutas dalijamas į Onkologijos ligoninę ir Lietuvos onkologijos institutą.

Ligoninė bus prijungta prie SAM, o institutas – prie Švietimo ir mokslo ministerijos. SAM nuomone, ligonių gydymą reikia atskirti nuo mokslinių tyrimų. Siūloma sukurti valstybinį mokslinių tyrimų institutą, kuris galėtų bendradarbiauti su visomis gydymo įstaigomis, o ne su viena.

Vilniaus universiteto Onkologijos instituto direktorius įpareigotas iki 2010 metų vasario 1-osios parengti ir įregistruoti instituto reorganizavimo projektą.

Seimas gruodžio viduryje ėmė koreguoti Vyriausybės jau patvirtintą sveikatos įstaigų pertvarkos planą.

Parlamentarai tuomet pasiūlė Vyriausybei Onkologijos institutą reorganizuoti į valstybinį mokslinių tyrimų institutą – Nacionalinį vėžio institutą, savo sudėtyje turintį kliniką.

Tuo metu sveikatos apsaugos ministras A.Čaplikas tikina, esą priimant Vyriausybės nutarimą į Seimo nutarimą buvo atsižvelgta, nors šie dokumentai numato skirtingą instituto reorganizavimo būdą: skaidant arba sujungiant.

Anot A.Čapliko, išskaidžius institutą vis dėlto ketinama svarstyti Seimo siūlymą steigti Nacionalinį vėžio institutą. Esą jis būtų steigiamas mokslo įstaigų pagrindu, nors parlamentarai siūlė į jo sudėtį įtraukti ir kliniką. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos