Iš viso šiuose rinkimuose balsavimo teisę turės 2 375 800 rinkėjų.
Į rinkėjų sąrašą yra įtraukti rinkėjai, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje arba užsiregistravo balsuoti užsienyje.
Lietuvos rinkimų apylinkių rinkėjų sąrašuose įrašyti 2 326 332 rinkėjai. Iš jų 569 tūkst. turi teisę balsuoti namuose. Šia teise nusprendė pasinaudoti beveik 95 tūkstančiai rinkėjų.
Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose balsuojančių rinkėjų sąrašuose yra iš viso 49 468 rinkėjų – tiek, kiek jų užsiregistravo balsuoti užsienyje. Tie rinkėjai, kurie planuoja atvykti balsuoti ambasadoje ar konsulate, dar gali registruotis, pažymėdami konkrečią Lietuvos diplomatinę atstovybę, į kurią planuoja atvykti.
Tie Lietuvos Respublikos piliečiai, kurių deklaruota gyvenamoji vieta nėra žinoma, arba jų asmens dokumento galiojimas yra pasibaigęs ilgiau kaip vienerius metus (79 629), balsavimo teisę turi, tačiau į rinkėjų sąrašą kol kas nėra įtraukti, nes nėra aiški jų buvimo vieta. Tai būtų padaryta, jeigu jie kreiptųsi balsuoti į savo rinkimų apylinkę Lietuvoje ir užpildytų papildomą dokumentą arba užsiregistruotų balsuoti užsienyje.
Dėl šios priežasties, rinkėjų skaičius iki balsavimo Seimo rinkimuose pabaigos dar gali keistis.
Lyginant su 2020 m. Seimo rinkimais, kai balsavimo teisę turėjo 2 457 722 rinkėjai, šiais metais rinkėjų skaičius sumažėjo beveik 82 tūkstančiais.
Spalio 13 d. (sekmadienis) yra pagrindinė Seimo rinkimų diena, kai tikimasi sulaukti didžiausio balsuojančiųjų skaičiaus. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir dirbs iki 20 valandos vakaro.
Svarbu žinoti, kad antraip nei pavasarį, Seimo rinkimų sekmadienį balsuoti bus galima tik savo rinkimų apygardos rinkimų apylinkėse. Taip yra dėl to, kad pusė Seimo narių yra renkama vienmandatėse rinkimų apygardose ir kiekvienos iš 71 vienmandatės rinkimų apygardos biuleteniai bus skirtingi ir rinkėjai turi teisę balsuoti tik už tos vienmandatės rinkimų apygardos, kurioje yra deklaravę savo gyvenamąją vietą, kandidatus.
Kadangi rinkėjų sąrašas yra sudaromas remiantis Gyventojų registro duomenimis, rinkėjai jame priskiriami konkrečiai rinkimų apygardai pagal jų deklaruotą gyvenamąją vietą.
Pasitikrinti, kur balsuoti, pagal įvestą naujos deklaruotos gyvenamosios vietos adresą galima žemėlapyje. Čia rinkėjai ras rinkimų apylinkę ir apygardą.
Balsavimo vietų kontaktai skelbiami čia.
Tokiu atveju, jeigu rinkėjai po rugpjūčio 28 d., kai buvo sudarytas išankstinis rinkėjų sąrašas, pakeitė gyvenamąją vietą, deklaravo šį pokytį Registrų centre ir nesikreipė į rinkimų apygardą ar apylinkę, kurioje deklaruota nauja gyvenamoji vieta, jiems bus išduodami balsavimo biuleteniai pagal iki rugpjūčio 28 d. deklaruotą gyvenamąją vietą.
Spalio 8-10 dienomis, 7-20 valandomis, balsuoti bus galima visų 60 Lietuvos savivaldybių pastatuose ir papildomai įsteigtose balsavimo vietose.
Visi rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą. Tai ypač patogu tiems rinkėjams, kurie rinkimų savaitę viešės kitoje Lietuvos vietoje, nei yra deklaravę savo gyvenamąją vietą.
Balsavimo iš anksto vietų sąrašas.
VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens tapatybės dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.