Jis paprašė parlamento pirmininkės inicijuoti parlamentinį tyrimą.
Seimo opozicijos atstovas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis tvirtina, kad buvusio pareigūno paviešinti faktai verti ne tik parlamentinio, bet ir ikiteisminio tyrimo.
Faktai perduoti teisėsaugai
Tačiau Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen 15min teigė abejojanti, kad šiuo metu į tai reikėtų veltis politikams.
„Kiek spėjau susipažinti, susidaro įspūdis, kad mėginama Seimą įvelti į kelių asmenų santykių aiškinimąsi, tai šiame etape aš manyčiau, kad Seimo politikai turėtų labai atsakingai įvertinti, ar norintis komisijos nemėgina to pasiekti, ir tikrai politikams nereikėtų skubėti pasiduoti tam“, – pabrėžė parlamento vadovė.
„Kuo mažiau bus politikų vertinimo šioje situacijoje, tuo bus geriau“, – pridūrė ji.
Seimo pirmininkė taip pat sakė, kad parlamentas A.Martinkaus rašto su skandalingais faktais sulaukė praėjusią savaitę ir dokumentas buvo persiųstas teisėsaugai.
„Seimas perdavė gautą raštą Generalinei prokuratūrai ir akivaizdu, kad tie dalykai, apie kuriuos kalbama tame rašte, yra ne Seimo tyrimo komisijos prerogatyva. Ne Seime reikėtų aiškintis tokius dalykus – tam yra kitos institucijos, teisėsaugos institucijos“, – tvirtino V.Čmilytė-Nielsen.
Jos teigimu, iš Generalinės prokuratūros Seimas atsakymo dėl tolesnio proceso nesulaukė.
Rimti kaltinimai
Buvęs pareigūnas A.Martinkus prašo ištirti buvusių ir esamų Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovų veiksmus.
Jo teigimu, kovoje dėl įtakos jie be pagrindo su nusikalstamu pasauliu norėjo susieti Palangos gelbėtojų stoties vadą Joną Pirožniką, nurodė sekti tuometinį pasieniečių vadą Renatą Požėlą, tuometinį Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį, tuometinį Kauno apskrities policijos viršininką Darių Žukauską, kelis Seimo narius.
A.Martinkus tvirtina, kad buvo bandoma neteisėtai tuometį Kauno policijos vadą D.Žukauską susieti su prieštaringos reputacijos verslininku Arūnu Pukeliu.
Policijos vadovybė kaltinimus kategoriškai atmeta – tai vadina šmeižto ir keršto akcija.