Seimo kanceliarija pranešė, kad darant mėnesio priimtų teisės aktų suvestinę pastebėta, kad 2013 m. spalio 1 d. Seimo posėdyje priimtas Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo 15 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymas (projektas Nr. XIIP-617 GR) nebuvo perduotas vizuoti Seimo pirmininkui ir pasirašyti prezidentei.
Seimo kancleris Jonas Milerius apie tai informavo Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę ir Seimo pirmininko pavaduotoją Algirdą Sysą, kuruojantį Seimo kanceliarijos veiklą, taip pat sudarė tyrimo komisiją šiam atvejui ištirti.
Spalio 1 d. Seimas nusprendė nepritarti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir pakartotinai grąžintą svarstyti Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo 15 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymą priėmė be pakeitimų.
Už tai, kad įstatymo pataisos būtų priimtos be pakeitimų balsavo 83 Seimo nariai, prieš – 5, susilaikė 14 parlamentarų.
Seimas priimtu įstatymu nutarė atleisti nuo pelno įmokų (dividendų) į valstybės ar savivaldybės biudžetą valstybės įmones, esančias strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių sąraše, valdančias strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčius įrenginius ir įgyvendinančias ypatingos valstybinės svarbos ar valstybei svarbų ekonominį projektą. Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko Remigijaus Žemaitaičio tvirtinimu, įstatymas ir jo būtinumas remiasi tuo, kad kuo labiau būtų atlaisvintas valstybių įmonių vadovų priklausymas nuo Vyriausybės, nuo Vyriausybės kabineto ir galimybės atleisti nuo pelno mokesčio.
Prezidentės dekrete pažymima, kad įsigaliojus tokiam teisiniam reguliavimui, valstybė netektų galimybės biudžeto sudarymo metu persiskirstyti iš valstybės turto gaunamų pajamų, nes pajamos iš valstybės turto nepasiektų valstybės ar savivaldybės biudžetų.