„Nėra pagrindo teikti jį atstatydinimui. Raštas yra, bet jų yra įvairių, mes gavome ir jį palaikančių Seimo narių raštą. Kai kurie ir norėję (versti Seimo kanclerį – red.past.) savo parašus atsiėmė. Nėra absoliučiai jokio pagrindo, net toks klausimas nebuvo keltas dėl to atstatydinimo“, – po valdybos posėdžio žurnalistams pranešė Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.
Pasak Seimo pirmininko, Seimo narių priekaištai kancleriui yra juokingi.
„Juokingi tie įtarimai, kad teksto neverčia į anglų kalbą. Jei kiekvienas Seimo narys prašys visokius tekstus versti, kur jis sprendžia savo asmeninius klausimus, tai mes neturėsime kada atlikti savo tiesioginių funkcijų“, – įsitikinęs, kad parlamentarų priekaištai yra nepagrįsti, sakė Seimo pirmininkas.
Pasak jo, Seimo kanclerio pareigas eiti J.Mileriui netrukdo ir jam pareikšti įtarimai baudžiamojoje byloje dėl galimo aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo Seimo kanceliarijoje.
„Visiškai netrukdo. Mes lauksime ikiteisminio tyrimo pabaigos ir teismo sprendimo. Kokį priims teismas sprendimą, taip ir bus. Jeigu parodys, kad kancleris yra kaltas, aš manau, kancleris pats padarys išvadas“, – įsitikinęs V.Gedvilas.
Pats Seimo kancleris J.Milerius sako, kad jam Seimo narių pareikšti kaltinimai esą jis Seime įvedęs cenzūrą yra visiškai nepagrįsti, nes kanceliarija atsisakydama tenkinti parlamentarų prašymus versti tekstus, tik vykdė savo pareigas, kurios aiškiai reglamentuotos.
Tai jis kritikuojantiems parlamentarams paaiškino ir raštu. Rašte Seimo kancleris išdėsto, kad Seimo vertimų biuras vadovaujasi tik Seimo vadovybės ir jos padalinių vadovų nurodymais, o eilinių Seimo narių prašymai tenkinami tuomet, kai prašomų išversti dokumentų turinys susijęs su Seimo veikla ir būtinas Seimo darbui.
Melstis leis
Seimo kancleris J.Milerius pažymi, kad Lietuvos Seimas yra itin demokratiškas, lyginant su kitų šalių parlamentais. Kituose parlamentuose, pasak kanclerio, piliečių maldos prie Seimo komisijos posėdžių salės durų būtų neįsivaizduojamas dalykas.
„Leidimų į Seimo rūmus išrašymo taisyklės kituose parlamentuose yra kur kas griežtesnės. Mūsų Seimas yra vienas iš demokratiškiausių ne tik Europoje. Kiekvieną dieną darome atvirų durų renginius. Ir vakar, jūs matėte, komisija posėdžiauja, o už durų yra meldžiamasi. Sunkiai įsivaizduoju kitame parlamente, kad taip būtų, bet mes didžiuojamės ta laisve, kurią turime. Manau, kol situacija yra suvaldoma, demokratija yra geras dalykas“, – teigė J.Milerius.
Kad artimiausiu metu piliečių įleidimo į Seimo rūmus taisyklės nesikeis patvirtino ir Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.
Primename, kad anksčiau Seimo kancleris buvo kreipęsis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydamas pagalbos užtikrinant sklandų Seimo darbą. Tuomet svarstyta, kad Seimo nariams turėtų būti leidžiama į Seimo rūmus įsivesti mažiau žmonių. Klausimas kilo dėl to, kad grupei „Už teisingumą Lietuvoje“ pernai būriais į parlamentą įsivesdavo neaiškios reputacijos asmenis, rengė neaiškias konferencijas ir eikvodami mokesčių mokėtojų pinigus darėsi savireklamą, nesusijusią su Seimo narių veikla.
Viena iš šios grupės narių, dabar „Drąsos kelio“ frakcijai priklausanti parlamentarė Aurelija Stancikienė yra pasirašiusi dabar Seimo valdybai pateiktą prašymą teikti Seimui J.Mileriaus atstatydinimo klausimą. Be jos, šį raštą pasirašė dar keturi tos pačios frakcijos nariai. Pasirašęs raštą buvo ir „Drąsos kelio“ atstovas Vytautas Matulevičius, bet jis savo parašą atsiėmė.
Savo ruožtu, kitas „Drąsos kelio“ atstovas Algirdas Patackas, protestuodamas prieš frakcijos kolegų iniciatyvą, parengė raštą, kuriuo J.Mileriui reiškiama parama, ir surinko daugiau nei 30 Seimo narių ir signatarų parašų.