„Istorijoj taškas nepadėtas, nepavyko susitarti vieną dieną, penktadienį numatytas antras susitikimas, bet čia aš matau labai daug politikavimo, nes aš nematau realaus pagrindo, ko dar trūktų, kokių pažadų iš Vyriausybės mokytojams. Aš labai daug pagrindo tokiai priemonei kaip streikas nematau“, – trečiadienį interviu Žinių radijui komentuodamas antradienį vykusias ministerijos ir mokytojų derybas sakė P.Saudargas.
Pasak jo, atlyginimų augimas kitąmet numatytas, o šiemet, kaip mokytojai dėl to kelia reikalavimus, net neįmanomas.
„Dėl atlyginimų yra susitarta ir nacionaliniam susitarime tas dydis, 130 proc. VDMU, numatytas, kad jį pasieksime, ir per du laiptelius, nuo sausio ir rugsėjo pirmos. Reikalavimas, kad jau dabar, nuo šios rugsėjo pirmos kiltų mokytojas atlyginimas, yra tiesiog nerealizuojamas, nes šių metų biudžeto jau negalima pakeisti“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas.
Švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui antradienį derybose su profesinėmis sąjungomis nepavyko sutarti dėl atlyginimų kėlimo mokytojams kitąmet.
G.Jakštas pasiūlė mokytojų atlyginimus kitąmet nuo sausio didinti 6 procentais, bet paramos nesulaukė. Pagal jo siūlymą, bendras augimas 2024 metais būtų 20,5 procento.
Pedagogų atstovai siekia, kad mokytojų darbo užmokestis nuo sausio augtų sparčiau nepaisant pažadų, jog jau rugsėjį algos pasieks 130 proc. šalies atlyginimų vidurkio.
Ministras sakė, kad mokytojų algų kėlimui kitais metais papildomai reikės apie 300 mln. eurų.
P.Saudargas teigė suprantantis, kad mokytojai, kaip ir visi žmonės, nori sau geresnių sąlygų, bet profesinių sąjungų lyderiai „turi matyti realybę adekvačiai“.
„Ta priemonė, kad jau streikuojam, yra per griežta šiuo atveju“, – reziumavo konservatorius.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga, vadovaujama Andriaus Navicko, penktadienį surengė įspėjamąjį streiką, o rugsėjo 29 dieną planuoja pradėti tikrą streiką.
2021 metų rugsėjo 1 dieną parlamentinių partijų vadovai pasirašė nacionalinį susitarimą dėl švietimo, kuriuo, be kita ko, įsipareigojo didinti švietimui skiriamą bendrojo vidaus produkto dalį, didinti mokytojų atlyginimus, įtvirtino kitus įsipareigojimus.