„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 04 04

Seimui pateikta G.Godos kandidatūra vadovauti Konstituciniam Teismui

Seimui antradienį pateikta teisėjo Gintaro Godos kandidatūra vadovauti Konstituciniam Teismui (KT).
Gintaras Goda
Gintaras Goda / Irmanto Kuzo/NTA nuotr.

„Šį prezidento pasirinkimą lėmė teisėjo G.Godos turima didelė darbo Konstituciniame Teisme patirtis, taip pat patirtis tiek administraciniuose, tiek bendros kompetencijos teismuose“, – sakė prezidento vyriausiasis patarėjas teisėjas klausimais Andrius Kabišaitis, pristatydamas kandidatą.

Pats teisėjas teigė niekada negalvojąs, kad galėtų tapti KT pirmininku, tačiau apsisprendimą kandidatuoti į šias pareigas lėmė kolektyvo palaikymas ir pasitikėjimas.

G.Goda pabrėžė, kad KT pirmininkui tenka organizaciniai darbai, jo balsas sprendžiant bylas lemia tiek pat kaip ir kitų teisėjų.

Nuo 2017 metų KT dirbantis G.Goda šiuo metu yra paskirtas laikinuoju teismo vadovu. Ankstesnės Konstitucinio Teismo pirmininkės Danutės Jočienės kadencija baigėsi kovo 16 dieną.

Kaip tvirtina Prezidentūra, šalies vadovas G.Godą vertina kaip aukščiausios kvalifikacijos teisininką, kurio mokslinė ir pedagoginė patirtis, ekspertinės baudžiamosios teisės ir baudžiamojo proceso teisės žinios bei ilgametė teisėjo darbo patirtis prisidės prie itin atsakingų KT pirmininko pareigų.

G.Goda teisinį išsilavinimą įgijo Vilniaus universitete ir J. V. Gėtės universitete. 1995 metais jis Vilniaus universitete apgynė daktaro disertaciją. Nuo 1991 metų teisininkas dėsto Vilniaus universiteto Teisės fakultete, o nuo 2020-ųjų yra šio fakulteto partnerystės profesorius.

G.Goda 1995–2002 metais buvo Teisės instituto mokslinis bendradarbis, Lietuvos apeliacinio teismo, Teisingumo ministerijos, Seimo kanceliarijos Teisės departamento konsultantas. 1996–2002 metais ėjo Vyriausiosios rinkimų komisijos nario pareigas, 2002–2005 metais buvo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas, nuo 2005 iki 2017 metų – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas.

„Jis aktyviai dalyvavo teisėkūros procese, buvo darbo grupės, rengusios Baudžiamojo kodekso projektą, narys, yra mokslinės monografijos, keleto vadovėlių, Baudžiamojo proceso kodekso komentarų, daugelio mokslinių straipsnių autorius ar bendraautorius“, – antradienį sakė A.Kabišaitis.

Konstitucinį Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai.

Pagal įstatymą kas trejus metus šis teismas atnaujinamas trečdaliu narių. Kandidatūras teikia prezidentas, Seimo pirmininkas ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.

Kovo 16 dieną Seimas KT teisėjais paskyrė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką Stasį Šedbarą, mokslininką Tomą Davulį ir Aukščiausiojo Teismo teisėją Aurelijų Gutauską.

Nauji teisėjai pakeitė kadencija baigusius Elvyrą Baltutytę, Vytautą Greičių ir D.Jočienę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“