Pirmadienį D.Valys pasirašė kreipimąsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn parlamentarą.
Pagal galiojančią tvarką, generalinis prokuroras su prašymu naikinti politiko teisinį imunitetą turi kreiptis į Seimą. Parlamentaras be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.
Į Generalinę prokuratūrą dėl politiko teisinės neliečiamybės naikinimo prieš savaitę kreipėsi Vilniaus apylinkės prokuratūra.
Kaip teigiama Generalinės prokuratūros pranešime, Ikiteisminiam tyrimui vadovaujančių Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorų vertinimu, ikiteisminio tyrimo medžiagoje surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad E.Vareikis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, gegužės 4 d. namuose smurtaudamas sukėlė fizinį skausmą savo sutuoktinei.
Ikiteisminiame tyrime jau atlikti visi privalomi ir galimi veiksmai, tačiau, norint toliau vykdyti ikiteisminį tyrimą, turėtų būti surašytas pranešimas apie įtarimą ir vykti įtariamojo.
Dėl neblaivaus E.Vareikio smurtavimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
Incidentas Vareikių namuose Vilniaus rajono Bendorių kaime kilo pirmąjį gegužės savaitgalį. Gegužės 4-osios vakarą politikas pakėlė ranką prieš žmoną Rozvitą. Policijos departamento teigimu, E.Vareikis apie 20 val. du kartus ranka žmonai sudavė per veidą. Nukentėjusioji dėl veido sumušimo buvo gydoma ambulatoriškai.
Apie smurtaujantį neblaivų tėvą policijai pranešė ir pareigūnų pagalbos paprašė dukra. Atvykę medikai E.Vareikį išgabeno į Vilniaus miesto psichikos sveikatos centrą.
Politikas žiniasklaidai pripažino smurtavęs namuose, o dėl to kaltino alkoholį – esą išgėrus po kelerių metų nevartojimo poveikis buvo neprognozuojamas.
E.Vareikis metams sustabdė narystę opozicinėje Tėvynės sąjungoje-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje.
BNS paklaustas, ar nesvarstęs atsisakyti Seimo nario mandato, E.Vareikis atsakė neigiamai. Jis nekomentavo, ar prašytų Seimo be ilgų svarstymų naikinti jo teisinę neliečiamybę, jei to pareikalaus prokurorai.