Jo rengėjai, viešosios įstaigos „Lietuvių kultūros sambūris“ darbuotojai, žada, kad turgelis aikštėje lankytojų lauks visą vasarą, kiekvieną sekmadienį, nuo 9 iki 16 val. Jei orai bus palankūs, sendaikčių prekyba gali būti pratęsta ir rugsėjį.
„Naujoji vieta patogi – dabar prie prekystalių matome daugiau turistų. Tarp prekiautojų daugiausia lietuvių iš įvairių mūsų šalies miestų – Kauno, Vilniaus, Kupiškio ir kt. Taip pat yra užsieniečių, pavyzdžiui, antikvariniais daiktais prekiaujantis latvis. Šis turgus – jau trečiasis šią vasarą. Iš to, kaip kinta prekiautojų skaičius, matome, kad jų daugėja. Šį sekmadienį, pavyzdžiui, prekiavo 14 žmonių“, – sakė VšĮ „Lietuvių kultūros sambūris“ vadovas Tomas Lekavičius.
Pasak sendaikčių turgaus rengėjo, lietuvių ir užsieniečių pirkėjų norai skiriasi. Vietiniai dažnai ieško kolekcinių daiktų, originalių retenybių. Tuo metu turistams rūpi įsigyti suvenyrų, nors truputį susijusių su Kaunu ar Lietuva.
Turgaus organizatoriai neslėpė, kad išsikraustę iš uždaro muziejaus kiemelio turėjo įveikti nemažai biurokratinių kliūčių, kad prekystaliai galėtų stovėti pačioje Senamiesčio širdyje – Rotušės aikštėje.
„Pagelbėjo Kultūros skyrius (Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyrius – aut. past.), – sakė T.Lekavičius, užtikrinęs, jog visi reikalingi leidimai jau gauti.