Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 07 22

Senų daugiabučių kiemų problemos kauniečius varo į neviltį: „Valdžiai mūsų bėdos per menkos“

Sename Kauno V.Krėvės pr. daugiabučių kieme retkarčiais vis susidaro didžiulė pelkė. Žvilgčiodama į brėžinius, UAB „Kauno vandenų“ avarinė tarnyba tikina niekuo padėti negalinti, – neįrengtas paviršinių nuotekų tinklas. Nusiplovę rankas šios įstaigos darbuotojai pirštu beda į Kauno miesto savivaldybę, o ši, kol gyventojai nesutiks prisidėti finansiškai, taip pat neketina spręsti problemos.

15min rašė, kad jau kurį laiką Kauno V.Krėvės pr. 15 ir 17 daugiabučių kiemas palijus ima skęsti. Balos gylys siekia 30 cm. Neapsikentę gyventojai kreipėsi į „Kauno vandenų“ avarinę tarnybą, tačiau pagalbos per savaitę taip ir nesulaukė.

Nėra paviršinių nuotekų tinklo

Į redakciją kreipėsi V.Krėvės pr. 17-ojo namo gyventojas Deimantas, informavęs, kad valdiškas įstaigas galėjo suklaidinti neteisingai nurodytas apsemto kiemo adresas: „Turėtų būti V.Krėvės pr. 19, o ne 15. Pralaukę pagalbos visą savaitgalį, paskambinome „Kauno vandenims“. Šios įstaigos darbuotojai pareiškė, kad problema registruota šalia V.Krėvės pr. 15-ojo daugiabučio, o ten jos nėra.

Skaitytojo Mindaugo nuotr./Kauno V.Krėvės pr. daugiabučių apsemtas kiemas
Skaitytojo Mindaugo nuotr./Kauno V.Krėvės pr. daugiabučių apsemtas kiemas

Rinkome parašus, pateikėme juos klerkams, bet gyvenimas ir toliau teka sava vaga – niekas nesikeičia.

Paaiškinus, kad yra supainioti adresai, jie informavo, jog niekuo padėti negali, – nėra įrengta lietaus kanalizacija. Problemos ratas sukasi iš naujo.“

Pasak Deimanto, apsemtas yra pravažiavimas ties V.Krėvės pr. 19-uoju namu. Šį kelią, gyvendamas 17-ajame name, jis ir pats turi įveikti kiekvieną dieną. Automobilis, kuriuo tenka ne važiuoti, o plaukti, nuolat laužomas.

„Problema egzistuoja jau daugelį metų. Pats, negalėdamas pravažiuoti, esu kvietęs avarinę tarnybą, kurios darbuotojai tik po ilgų įkalbinėjimų, įsikišus savivaldybės klerkams, teikėsi atvykti. Jie siurbliu nusiurbė susikaupusį vandenį ir pareiškė, kad ateityje nepadės, nes problema slypi lietaus kanalizacijoje, kurios jie savo brėžiniuose nemato“, – paaiškino Deimantas.

Vargina ir duobės

Negalėdami pravažiuoti pro susidariusį ežerą ir jo dugne slypinčias „baisulines“, kaip teigia besiskundžiantysis, duobes, gyventojai netgi buvo pradėję važinėtis kelkraščiais, pėsčiųjų takais, tačiau juos užtvėrė. Suprantama, nes tuomet nepasitenkinimą pradėjo reikšti kitų namų gyventojai.

„Problema yra ne tik besikaupiantis vanduo, bet ir duobės. Šį pravažiavimą keliu sunkiai bepavadinsi. Mūsų niekas negirdi. Šią problemą susirinkimų metu ne kartą išsakėme namo administratorei, bet ši tik baksnoja pirštu į savivaldybę. Na, o jai mūsų problema – per menka. Rinkome parašus, pateikėme juos klerkams, bet gyvenimas ir toliau teka sava vaga – niekas nesikeičia“, – nusivylęs kalbėjo Deimantas.

Ir tokių kiemų Kaune – ne vienas.

Visų žvilgsniai – į savivaldybę

„Kauno vandenų“ Tinklų skyriaus Avarinės tarnybos viršininkas Rimas Stunžėnas patvirtino, jog apsemto pravažiavimo problema jiems yra žinoma jau keletą metų. Pasak jo, vanduo kaupiasi, nes šioje vietoje nėra įrengtas paviršinių nuotekų tinklas.

„Gyventojai jau ne kartą kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyrių dėl pravažiavimo greta namo sutvarkymo, kuris šiuo metu sunkiai pravažiuojamas, duobėtas bei po lietaus apsemiamas vandeniu. Jie turėtų toliau bendrauti su Kauno miesto savivaldybe dėl kiemo dangos sutvarkymo ir paviršinių nuotekų sistemos įrengimo“, – pasiūlė R.Stunžėnas.

Gyventojams siūlo prisidėti

Problema puikiai žinoma ir Kauno valdžiai. Pasak Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, gyventojams buvo pasiūlyta prisidėti prie jos sprendimo, surenkant 50 proc. reikalingų lėšų. Tai, jo teigimu, padėtų operatyviau prisijungti prie lietaus nuotekų tinklo. Likusią dalį pinigų skirtų savivaldybė.

Gyventojams buvo pasiūlyta prisidėti prie problemos sprendimo, surenkant 50 proc. reikalingų lėšų.

„Toliau lauktų techniniai darbai: naujo šulinio statymas, trapo įrengimas ir vamzdžių tiesimas iki atokiau veikiančių lietaus nuotekų tinklų. Kadangi su gamtos stichijomis nepakovosime, ieškome racionalių būdų tokiems incidentams išspręsti. Pastaruoju metu miestas vykdo daug įvairių infrastruktūros tobulinimo darbų, tad kiekvienas naujas atvejis turi būti įvertintas ir sulaukti savo eilės tarp kitų prioritetų“, – patikino A.Pakalniškis.

Jo įsitikinimu, problemos sprendimas gali atsieiti apie 4000 eurų.

„Probleminių vietų mieste – ne viena, tačiau ne visi gyventojai apsiriboja vien skundais ir pagalbos paieškomis. Kai kurie patys imasi iniciatyvos spręsti problemas savo gyvenamojoje aplinkoje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aloyzas Pakalniškis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aloyzas Pakalniškis

Kilus liūtims, vanduo nuo namų stogų plūsteli į kiemus ir juos užtvindo. Tad nusiskundimų kiekis dėl panašių bėdų yra tiesiogiai susijęs su oro sąlygomis. Reikia pripažinti, kad sovietmečiu statytų daugiabučių kvartalų gyventojai dažnai patiria tam tikrų rūpesčių. Lietaus kanalizacija – tik vienas iš jų. Tai įsisenėjusios, ilgus metus nespręstos bėdos, su kuriomis Kaunas pagaliau imasi dorotis, tačiau viskam reikia laiko“, – ramino A.Pakalniškis.

VIDEO: Daugiabučio kiemas Kaune – tarsi baseinas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų